הבוקר (יום ג') בשעה 6 הגיעו ארבעה עובדי עירייה כשהם מלווים בצלם שתיעד את האירוע לחלקת הקבר בהר המנוחות בו נקבר לפני שמונה חודשים הרב משה בנטוב הידוע בשמו "רואה המזוזות". המטרה: להרוס את הפרגולה שנבנתה על ידי בני המשפחה לפני כשבועיים בלבד.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

לדברי הבן ההריסה התנהלה בברוטליות ובהתעלמות מוחלטת מהמצבה המפוארת. "הם נטלו כל מיני פטישים וכלים כבדים, החלו להרוס את הפרגולה העשויה ממתכת, אחד מעמודי הפרגולה פשוט צנח על המצבה ושבר אותה, עכשיו לא נותר לנו אלא להחליף את כל המצבה העשויה מגוש שיש אחד גדול, לא ניתן לתקן אותה", אומרים בני המשפחה.לדברי בניו של הרב בנטוב, המשפחה החליטה לפני כשבועיים לבנות על חלקת הקבר פרגולה כדי לתחם את חלקת הקבר. הפרגולה נבנתה על חלקות שנרכשו על ידי המשפחה ולטענתם היא לא הפריעה לאדם.

אלא שעד מהרה הגיעה הודעה מהעירייה כי מדובר בפרגולה שנבנתה ללא רישיון, לפני שבוע הדביקה העירייה צו הריסה שנחתם על ידי ראש העירייה ניר ברקת. במשפחה החליטו לפעול מיידית ופנו מיידית לאדריכל שיגיש תוכניות לעירייה ויוציא היתרים כחוק להצבת הפרגולה. בד בבד הציבה המשפחה תצפיתנים בסמוך לחלקת הקבר כדי לקבל אינפורמציה על מעשיה של העירייה.

ואכן הבוקר בשעה 6 הודיעו התצפיתנים לשמעון בנטוב כי עובדי העירייה הגיעו כדי להרוס את הפרגולה. "הגעתי למקום תוך עשר דקות, ראיתי את העובדים כבר עם הכלים הכבדים ביד מתחילים להרוס את הפרגולה. התחננתי שיעשו זאת ברגישות, הם הבטיחו כי אכן יפעלו ברגישות וכי יניחו מזרונים על גבי המצבה כדי שלא תיפגע, אבל כאמור הם התעלמו מהבטחותיהם והחלו בהריסת הפרגולה. מה שחששתי קרה, אחד מעמודי הפרגולה נחת על המצבה ושבר אותה", מספר שמעון בנטוב. "אני לא מבין מה בער לעירייה, מדוע תוך שבועיים באים והורסים פרגולה בהר המנוחות. מה, בנינו משהו ברחוב יפו או במקום אחר במרכז העיר? אנחנו לא מבינים איך התעלמו מכל הישועות והצדקות שאבי עשה. הוא היה אדם אהוב ומקובל והיה ידוע ככתובת לאנשים מסכנים להם עזר".

העירייה בתגובה: "הפרטים אינם נכונים! המדובר בקונסטרוקציית ברזל שנבנתה ללא אישור על המדרכה, דבר שמנע מעבר לאנשים על המדרכה והיווה בעיה לבעלי מוגבלויות הישובים על כסאות גלגלים. צוותי העירייה פעלו ברגישות הראויה, וננקטו אמצעי זהירות שלא לגרום נזקים למצבות הסמוכות. לצערנו תוך כדי העבודה, נגרם נזק קל למצבה של הרב בנטוב. עיריית ירושלים מביעה צער על הפגיעה ותישא בעלויות תיקון המצבה, בתאום עם המשפחה".