פסטיבל האוכל שמתכננת העירייה לקיים בסוף החודש בעיר העתיקה מצליח להסעיר את הרובע היהודי המנומנם ולהוציא את תושביו הדתיים משלוותם. הסיבה: הפסטיבל יתקיים במקביל גם ברבעים האחרים, שם יוגש אוכל לא כשר.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

במכתב ששלח רב הרובע היהודי אביגדור נבנצאל למנכ"ל החברה לפיתוח הרובע היהודי שלומי אטיאס הוא מבקש ממנו למנוע את קיום הפסטיבל. "הננו לגלות דעתנו ולהרים קול מחאה וזעקה על הפסטיבל, שכולל ארוחות במסעדות של נבילות וטריפות ומבקשים מכבודו ומכל מי שביכולתו לבטל לאלתר דבר נורא זה", כתב הרב.

עוד אמר הרב כי אם הפסטיבל לא יבוטל הוא יפנה לרב יוסף שלום אלישיב ויבקש ממנו להורות לנציגים החרדים במועצת העירייה לפרוש מהקואליציה במחאה.

גבי שיינין, מהתושבים הוותיקים של הרובע היהודי, אומר כי לא ייתכן שהעירייה תהיה שותפה לאירוע שכזה. "הולכים לתת אוכל טרף בעיר העתיקה וברובע היהודי. זה בושה שהעירייה עושה פסטיבל ומפנה למסעדות בירושלים שבהן מוכרים אוכל טרף. עירייה יהודית לא צריכה לעשות משהו שנוגד את היהדות", הוא אומר.

אטיאס אמר בתגובה לדברים כי הוא רק מארח את האירוע ולא יוזם אותו. "הודעתי לעירייה כי בשטח הרובע היהודי הפסטיבל יהיה ללא ריקודים מעורבים ועם אוכל כשר בלבד. זה היה התנאי שלי כמארח. עם זאת, יש חשיבות לקיים את האירוע גם ברובע, כי אם לא יהיה כאן כלום אנשים ילכו לאכול ברובע המוסלמי והנוצרי".

עוד לדברי אטיאס, תושבים מהרובע היהודי דרשו ממארגני האירוע שלא יציבו שם שלטים המפנים למסעדות ברבעים המוסלמי והנוצרי.