נמצאה פשרה: הנהלת העירייה הצליחה להעביר השבוע תקציב לסירוס ועיקור חתולים שלא ירגיז את החרדים, שטרפדו ניסיונות קודמים בטענה שמדובר ב"התערבות בבריאה".

לפני כשלושה שבועות נדהמו חברי המועצה החילונים כשראש העירייה ניר ברקת הודיע שהוא מסיר מסדר היום את המבצע לעיקור ולסירוס חתולי רחוב בגלל לחץ חברי המועצה החרדים.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

מאז, ניסו בעירייה למצוא את הדרך לתקצב בכל זאת את המבצע, באופן שלא ירגיז את החרדים. דרך זו נמצאה בישיבת המועצה האחרונה: במקום לכנות את סעיף התקציב "סירוס ועיקור", התבקשו חברי המועצה לאשר את הסעיף "קניית שירות בטיפול בבעלי חיים משוטטים בעיר במסגרת פרויקט טיפול בבעלי חיים". ואכן, התקציב בסך 24 אלף שקל אושר.
במהלך הישיבה, ניסה חבר המועצה פפה אללו לברר מה פשר הסעיף, ומישהו לחש על אוזנו שבעצם מדובר במבצע לסירוס ועיקור. "אותו גורם אף הציע לי לסתום את הפה ולא לעשות יותר מדי רעש", אומר אללו.

בנוסף, נדרשו חברי המועצה לאשר רק עיקורים לנקבות, בלי אף סירוס אחד לזכרים. סגן ראש העירייה יצחק פינדרוס אישר את הדברים ואמר שההחלטה קיבלה את אישורו של הרב אלישיב. "השירות הווטרינרי לא יגע בחתולים זכרים ואלה ינצלו מסירוס", הוסיף פינדרוס. "לעומת זאת, חתולות רחוב שילכדו יטופלו בידי הווטרינרים ויעברו קשירת חצוצרות".

העירייה: "אנו פועלים על פי נוהל משרד החקלאות. מעבר לעיקור, השירות הווטרינרי מחסן את החתולים כדי למנוע הפצת מחלות. מדובר בטיפול בריאותי לרווחת בעלי החיים המשוטטים בעיר שנועד לצמצמם מטרדים שונים".