המציאות עלתה על כל דמיון – סופרמן נחטף. המקרה אירע בשבוע שעבר במהלך יריד הספרים הבינלאומי שנערך בבנייני האומה. ביומו האחרון של היריד הבחינו עובדי דוכן רשת סטימצקי כי הבובה הענקית של הדמות, בגובה שלושה מטרים, נעלמה במפתיע מהדוכן. בירור ראשוני של נסיבות ההיעלמות המסתורית העלה כי הבובה 'נחטפה' מהדוכן על ידי סטודנט שעבד בדוכן המקביל של הוצאת עם עובד.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

אנשי סטימצקי החליטו לא להפקיר את סופרמן בשביו ופתחו בסריקות אחרי החוטף. לאחר מספר שעות נמצאה הבובה בידי הסטודנט. הוא הודה בביצוע המעשה וציין כי אף צילם את החטיפה. להגנתו טען כי מדובר במעשה קונדס.

"לא ידענו אם לצחוק או לבכות", משחזר גורם שהיה עד למקרה. "מצד אחד זו בובה יקרה, אבל מצד שני סיטואציה שבה מחפשים אחרי בובה ענקית של סופרמן היא לא דבר שקורה כל יום, ולכן החיפוש לווה בהרבה בדיחות. אנשים אמרו שהם מקווים שלא יכריחו את סופרמן לאכול קריפטונייט (חומר בדיוני שמחליש את גיבור העל). ואחרים התבדחו שאולי הוא נקרא בדחיפות לסייע בהפיכות במדינות ערב".

בסופו של דבר, כאמור, הושבה הבובה לבעליה המקוריים כשהיא שלמה ובמצב תקין. מי שלא התייחסו לעניין בבדיחות היו מנהלי רשת הספרים סטימצקי. אלה פנו להנהלת עם עובד וציינו כי שקלו להגיש תלונה במשטרה נגד הסטודנט שחמד לצון עם בובת הענק.

גורם המעורה בפרטי המקרה מסר כי ברשת סטימצקי רתחו על המעשה וחשבו בתחילה כי מדובר במעשה חבלה מכוון של הוצאת הספרים המתחרה. משנרגעו הרוחות, הוסיף, הובהר לכל כי אף שמדובר במעשה חמור, הוא נעשה כבדיחה ולא נועד לגרום נזק לרשת הספרים. לבסוף כתב הסטודנט מכתב התנצלות לסטימצקי ובכך הגיעה הפרשה לסיומה.
מנכ"לית סטימצקי, איריס בראל: "מדובר במעשה שלא ייעשה ורק מתוך כבוד לבחור שביצע אותו לא הגשתי תלונה במשטרה. אני מקווה שהוא מבין שמדובר במעשה קונדס בלתי ראוי ושלא יחזור על הדבר הזה בשנית".

מנכ"ל עם עובד, ירון סדן: "מבחינתנו הסיפור נגמר. מאחר שבסטימצקי לקחו את העניין בחומרה, עמדנו על כך שהעובד יכתוב להם מכתב התנצלות. מדובר במעשה שנועד להיות הומריסטי ושלא היתה בו שום כוונה רעה".