דבר כזה לא זכור בכיכר ספרא: בקשה לקבלת רישיון עסק לא נדונה כלל בוועדת הרישוי מכיוון שכל חבריה, למעט אחד, פסלו עצמם מלדון בנושא. הסיבה: היכרות עם מגיש הבקשה.

הפרשה החלה לפני כחודשיים, אז חשפו "ידיעות ירושלים" ו-mynet כי מרכול המהדרין הענק של רשת שיווק השקמה בשליטתו של לוי עובד ללא רישיון. לוי משמש גם יו"ר הקואליציה העירונית ומאז החשיפה ניסה להסדיר את נושא הרישוי.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

אלא שכאן צצה לה בעיה לא שגרתית: כאשר ביום שני השבוע התבקשה ועדת הרישוי העירונית לאשר את ההיתרים להפעלת המרכול, לא היה מי שידון בכך. חברי הוועדה, כולל היו"ר קובי כחלון, פסלו עצמם מלהשתתף בדיון, שכן הם חברים בקואליציה שעליה מופקד לוי. היחיד שנשאר הוא חבר המועצה פפה אללו, איש האופוזיציה.

לנוכח המבוכה שנוצרה מנסים בעירייה למצוא דרך לאשר את הסניף, שבינתיים פועל ללא רישיון עסק. בעירייה החלו להעלות כמה רעיונות לפתרון הבעיה. אחד מהם הוא הפקעת הנושא הספציפי הזה מוועדת הרישוי העירונית והעברתו לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. פתרון נוסף: להעביר את תפוח האדמה הלוהט הזה לידי היועץ המשפטי לעירייה, אמנון מרחב, כדי שהוא יחליט כיצד לטפל בו.

בעיה דומה שבה נתקל לוי לאחרונה היא מינויו לוועדה לשיפור איכות השירות לתושב. בעירייה נדהמו לגלות את שמו של לוי בוועדה זו, שכן לפני כחצי שנה קבעה הוועדה למניעת ניגודי עניינים של נבחרי ציבור כי לוי אינו יכול לשמש חבר בשום ועדה עירונית.

בתגובה לכך אמר לוי כי שיער שלפני המינוי התייעצו עם מבקרת העירייה, עו"ד שלומית רובין: "על כל פנים, אעשה כל מה שיגידו לי. אם יהיה צורך אתפטר מיד מחברותי בוועדה".