ארגון מגן דוד אדום יוצא למלחמה במתנדבים החרדים. לאחר שבשבועות האחרונים ראו ירידה במספר המתנדבים הבאים מהמגזר, בעקבות מכתב רבנים שיצא נגד רמת הצניעות בארגון, החליטה ההנהלה להגביר את המאמצים לפייס את החרדים.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

כצעד ראשון לפיוס החליטו בארגון לערוך מסיבת פורים מיוחדת לדתיים ולחרדים, שתתקיים בנפרד מהמסיבה המיועדת לכלל המתנדבים. בהודעות שנשלחו בימים האחרונים למתנדבים הדתיים נכתב כי המסיבה החליפית תהיה כשרה למהדרין ותיערך בהפרדה מלאה בין המינים. בתוכנית: סטנאפיסט דתי וריקודים עם להקת 'ענבי הגפן'.

נראה שהמניע העיקרי להחלטה הוא הירידה החדה במספר החרדים שבחרו להתנדב במגן דוד אדום מאז פרסום מכתב הרבנים. אלה קבעו בין השאר: "אין להתנדב בארגון מגן דוד אדום אף לצורך הצלת נפשות".

מלבד מכתב הרבנים, גם מתנדבים חרדים ותיקים העבירו ביקורת על היחס שקיבלו מהארגון: במסיבות חג קודמות התלוננו רבים מהם על כך שהאירועים לא הלמו כלל את אורח חייהם.

לדברי גורם במגן דוד אדום, מסיבת הפורים נועדה לטפח את הקשר עם המתנדבים החרדים, הנתונים ללחץ בלתי פוסק לעזוב מצד ארגוני ההצלה החרדים והרבנים שתומכים בהם. “המתנדבים החרדים נאלצים להתמודד עם הרבה פוליטיקה מלוכלכת של ארגוני הצלה", אמר גורם בארגון, "לכן אנחנו מרגישים חובה גדולה יותר לספק להם מסיבת פורים כשרה למהדרין, כפי שאנחנו דואגים להתאים את עצמנו גם למתנדבים ולעובדים הערבים שמשרתים בתחנה".

גורמים במד"א מסרו כי אין קשר בין מכתב הרבנים לבין ההפרדה במסיבה.