"השומרוני הטוב" הוא מושג נוצרי, אשר מקורו באחד מהמשלים המפורסמים ביותר בברית החדשה, והוא מדבר על אדם המסייע לאחר באופן מיידי וללא תמורה. אך מסתבר שה"שומרוני הטוב" חי וקיים גם בירושלים, ולא רק בין דפי הברית החדשה.

· בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

.לפני כחצי שנה הגיע למרפאת צער בעלי חיים בירושלים אחד מהמתנדבים למען חתולי הרחוב.,ששמו תום.


החתולה עם שלוש הרגליים (צילום: צער בעלי חיים ירושלים)תום הוא אדם נוצרי, שהגיע ארצה בשביל להתנדב באחת הכנסיות שבמזרח ירושלים. הוא מאכיל את חתולי הרחוב שנמצאים באזור, דואג לבריאותם, מסרס ומעקר אותם, בשיתוף צער בעלי חיים ירושלים.

הוא סיפר כי באותו יום הגיעו לפתח הכנסייה שלושה נערים מהאזור, וזרקו שם מגבת שבתוכה היה נראה שמשהו זז. הוא ניגש לכניסה, וכשפתח את ה"חבילה", גילה בתוכה חתולה קטנה.

כשהסיר את המגבת מעל החתולה, ראה, לחרדתו, שאחת מרגליה האחוריות כמעט נתלשה ממקומה, והיא "תלויה" על כמה פיסות עור וגידים.

תום מיהר להבהיל את החתולה המסכנה למרפאת צער בעלי חיים ירושלים, שם החלו במאמצים להצילה.
מצב הרגל היה רע מאוד, היא בקושי הייתה מחוברת אל הגוף, והווטרינרים נאלצו לכרות אותה, בלית ברירה.

החתולה נשארה לאשפוז במרפאה, להמשך טיפול אנטיביוטי ומניעת זיהום באזור ממנו נכרתה הרגל.
על אף שאין לה בעלים, ואין מי שיממן את הטיפול המסובך לו נזקקה, המשיכו בצער בעלי חיים ירושלים להילחם על כך שתזכה לחיים כמה שיותר נוחים וטובים, והשקיעו רבות בתהליך השיקום שלה, תהליך ארוך וקשה, שהתחיל מרגע שיצאה מהניתוח ונמשך עד עצם היום הזה.

היום נמצאת החתולה בבית המחסה של צער בעלי חיים ירושלים, שם הספיקה לגדול קצת, ולפתח יחסי ידידות וחיבה עם המתנדבים.

היא נהנית מיחס חם ואוהב, וכבר לא נראה שהיא זוכרת את כל התלאות והייסורים שעברה. רק דבר אחד נשאר לה מאותו יום בכנסייה – שמה, תומסיניה, על שם תום, המתנדב הנוצרי שהציל את חייה.