ניסים פינס־זאדה, המואשם כי אנס קטינה הלוקה בשכלה, מסרב לצאת מתא המעצר שלו ולהתייצב לדיונים בעניינו. אם ימשיך בסירובו, יורה בית המשפט להביאו לדיונים גם אם ידרוש הדבר שימוש בכוח.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

זאדה נעצר בחודש שעבר לאחר שאנס פעמיים את הצעירה בת ה־12 בזמן שהמתינה לאביה. בתחילה גרר אותה לבניין במרכז העיר, שם ביצע בה את זממו. לאחר מכן אילץ אותה להתלוות אליו לסניף ארומה ברחוב הלל, שם נעל אותה באחד מתאי השירותים ואנס אותה בשנית.

בשבועיים האחרונים קיבל זאדה שני זימונים לבית המשפט - האחד לצורך הקראת כתב האישום שהוגש נגדו והשני לדיון בהארכת מעצרו. בשני המקרים סירב לצאת מבין כתלי בית המעצר במגרש הרוסים ולהגיע לאולם המשפט. באחד מהמקרים אף העביר לשופט פתק באמצעות שירות בתי הסוהר שבו כתב, "לא מרגיש טוב, סליחה".

השופט משה דרורי הביע את מורת רוחו מהתנהלותו של הנאשם, אך ניאות לדחות את הדיון עד לתחילת השבוע. כמו כן הטיל על פרקליטו של זאדה מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד דוד ברהום, להבהיר למרשו את חשיבות הגעתו לבית המשפט. למרות זאת המשיך זאדה בשלו גם השבוע.

בסופו של דבר, הצליח עו"ד ברהום לשכנע את השופט דרורי לקיים את הדיון בארכת המעצר בהיעדר הנאשם. בתום הדיון החליט השופט להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים.

עורך הדין דוד ברהום המייצג את זדה מטעם הסנגוריה הציבורית:"מדובר באדם עם בעיות נפשיות שלא נחקרו דיין ואני תולה בהן את הסיבה לא הגעתו לדיונים".