רחוב הפסגה 41 בבית וגן כבר לא יחזור להיות בית מגורים רגיל: הוועדה המקומית אישרה השבוע להפעיל תלמודי תורה בשתיים מדירות המגורים שבבניין. החלטת הוועדה עברה בזכות רוב חרדי.

· בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

סוגיית עבודתם של מוסדות לימוד בבתי מגורים מסעירה לא מעט תושבים בירושלים. לגרים סמוך לדירות אלו ידוע עד כמה הדבר מפריע למהלך התקין של החיים. לכן כאשר הובאה בקשת האישור ביום שני השבוע לשולחן הוועדה המקומית הגיעו לדיון דיירים מהבניין והביעו את התנגדותם הנחרצת.


כאן יהיה תלמוד התורה ( צילום: שלומי כהן)

חלקם אף התחננו בפני חברי הוועדה שלא לאשר את הפעלת תלמודי התורה בבניין שלהם. חלק אחר של השכנים טענו כי הם עובדים במשמרות וכי הפעלת המוסד תהפוך את חייהם לגיהינום.

אלא שכל המחאות לא הועילו. הוועדה התכנסה לדון בנושא וחברי המועצה החרדים, בהם סגן ראש העירייה יצחק פינדרוס, הצביעו בעד מתן אישור להפעלת תלמודי התורה. חברי המועצה פפה אללו ומאיר תורג'מן התנגדו, אך זה לא הואיל להם מול הרוב החרדי.

אף שמדובר בתופעה ידועה בירושלים, גורמים בענף התכנון חוששים מהכשר של פעילות חינוכית מתוך דירות מגורים. בעירייה מנסים כבר שנים רבות להילחם במוסדות חינוך הפועלים מתוך שטחי מגורים, ונראה כי כעת המלחמה תיעשה קשה יותר.