יוני רסקין, סטודנט למשפטים בעברית, נדהם לפני כמה שבועות לגלות כי המכונית שהחנה סמוך לקמפוס הושחתה לחלוטין. השמשות נופצו, המראות נשברו והמכונית אף רוססה בכתובות נאצה בערבית. בירור קצר שערך במשרדי מס רכוש בעיר העלה שמדובר בתופעה שכיחה, שבמסגרתה נגרמים מדי יום נזקים למכוניות חונות של סטודנטים.

· בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

השבוע אומר רסקין כי הוא מצפה לקבל פיצוי הולם מהאוניברסיטה על הפגיעה ברכושו. "האוניברסיטה גבתה ממני תשלום שנתי על הזכות להחנות בקרבת הקמפוס. אך בפועל מסתבר שהחניה הזו מופקרת", הוא תוקף. "אין כאן שום פטרולים של הביטחון ובאופן כללי נראה שהאוניברסיטה מעלימה עין מהמתרחש, למרות שאירעו עשרות מקרים של השחתת כלי רכב. כשפניתי למשרדי מס רכוש בגבעת שאול הם שאלו אותי אם אני סטודנט בהר הצופים והבינו מיד שמדובר בהשחתה מזדון של כלי רכב. הפקידה טענה שזה קורה כל הזמן".

חיצי ביקורת נוספים שולח רסקין גם לעברה של המשטרה: "כשראיתי את הרכב שלי פגוע פניתי מיד לניידת משטרה שעמדה במקרה במקום. סיפרתי לשוטר שמישהו השחית את רכבי, אבל הוא אפילו לא הסכים להתלוות אליי ורק אמר לי להזמין משטרה. כשאמרתי לו 'אתה המשטרה!' הוא אמר שאינו יכול לעזוב את העמדה שלו".

האוניברסיטה: "מדובר במקומות חניה השייכים לעירייה ושהיא גובה עליהם תשלום באופן בלעדי. ביטחון האוניברסיטה עובד בשיתוף עם הרשות והמשטרה בניסיון למגר את התופעה".

המשטרה: "באזור מתקיימת פעילות משטרתית נרחבת לאיתור המשחיתים. במסגרת זו מופעלות גם יחידות מיוחדות ומתקיימים סיורים ומארבים ולפיכך אין לטענה על ניידת משטרה ש'חנתה שם במקרה' כל בסיס.

"כוחות המשטרה לכדו בשבועות האחרונים חמישה חשודים בפגיעה בכלי רכב ונגד כולם יוגשו כתבי אישום. "מאז תחילת השנה התקבלו שלוש תלונות בלבד על פגיעה בכלי רכב וזאת בעקבות הפעילות המשטרתית, שתימשך עד למיגור התופעה".