לא רק בעלי מכוניות קטנות וישנות מוצאים את עצמם מתקשים בעליות לירושלים. לפני מספר שבועות, בעת נסיעתה בכביש מספר אחד מכיוון תל אביב, הבחינה אישה צעירה בכלבה גדולה, מסוג רועה גרמני מעורב, ההולכת לבדה בצידי הכביש, ומנסה לדדות את דרכה בעליות לירושלים. האישה האטה קצת את נסיעתה, וכשראתה שאף אחד מין הנוסעים הרבים, שעברו במקום באותו הזמן, לא שם לב לקיומה של הכלבה, החליטה לעצור את רכבה בצד הכביש ולבדוק מה מצבה. להפתעתה הרבה, הכלבה מיד ניגשה אל רכבה, תוך שהיא מקשקשת בזנבה בציפייה, וברגע שהאישה פתחה את דלת הרכב, הכלבה פשוט קפצה בטבעיות פנימה, והתיישבה לידה.

בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

האישה, שראתה שמצב הכלבה לא טוב, מיהרה לנסוע איתה לבית המחסה של צער בעלי חיים ירושלים.


הכלבה האומללה (צילום: צער בעלי חיים ירושלים)

כשהגיעו לשם, הבחינו מתנדבי בית המחסה כי לכלבה חסרות מספר אצבעות ברגליה הקדמיות, וכי הציפורניים שלה היו כה ארוכות, עד שהן התחככו במדרכה והקשו עליה ללכת. אחת מרגליה הקדמיות הייתה נפוחה ומודלקת, ובכלל, הכלבה עצמה הייתה חלושה, מיובשת ומלאה בקרציות שעקצו אותה בכל גופה.

מתנדבי בית המחסה של צער בעלי חיים ירושלים הגישו לכלבה המסכנה מזון ומים, אך היא לא גילתה בזה שום עניין, ופשוט נשכבה מותשת על האדמה.

מחשש להידרדרות במצבה, נוכח העובדה שהיא לא אוכלת או שותה, הוחלט לפנות את הכלבה מיד למרפאת צער בעלי חיים בתלפיות, ולא להשאיר אותה בבית המחסה.

כשהגיעה הכלבה למרפאה, שקלו אותה הווטרינרים, וגילו שמשקלה קטן פי שתיים מהמשקל האופטימאלי לכלב מסוגה. לאחר בדיקה ראשונית ראו הווטרינרים כי חוץ מאלפי הקרציות שפשו בעורה, הכלבה סובלת גם מנוכחות תולעים רבים במעיים, ונתנו לה מיד טיפול מונע.

לאחר מכן ביצעו הווטרינרים בדיקות דם לכלבה והחליטו לפי תוצאותיהן, ולפי מצבה הכללי של הכלבה, לתת לה טיפול אנטיביוטי, מחשש לקדחת הקרציות.

במשך כל הטיפול והבדיקות, על אף מצבה הגופני הקשה, המשיכה הכלבה האומללה לקשקש בשמחה בזנבה, כאילו להודות על תשומת הלב המפתיעה שזכתה לה פתאום, לאחר שעות או ימים של הליכה בדרכים ובכבישים, כשמכוניות נוסעות ואולי גם אנשים, חולפים על פניה ולא מנסים להגיש עזרה.

למתנדבים שקיבלו את הכלבה בבית המחסה, ולווטרינרים של צער בעלי חיים ירושלים לא היה ספק כי הכלבה, שנקראה בשם הזמני "כביש 1", אינה כלבת רחוב. היא כלבה שכנראה ננטשה או נזרקה מהבית, ולא כלבה שגדלה לבד בחוץ. העידו על כך אופייה המקסים, חביבותה המיידית לאנשים שטיפלו בה, והמשמעת הרבה שהפגינה גם כשנכנסה לאוטו, וגם כשלא התנגדה בכלל לרצועה ששמו לה בעת שנלקחה ממקום למקום.

היום נמצאת "כביש 1" בבית המחסה של צער בעלי חיים ירושלים. מצבה השתפר מאוד – היא החלימה מקדחת הקרציות, עלתה במשקל ורגליה נרפאו מהפצעים והכאבים. היא ממשיכה לקשקש בזנבה בשמחה לכל באי בית המחסה, ולהעניק למתנדבים הרבה חום, אהבה ותודה גדולה, שמשתקפת מעיניה בכל מבט.