חברת אפל עומדת להגיע לראשונה לירושלים: החברה בוחנת הקמת מיזם ענק בכניסה לירושלים, בשיתוף עם ב.יאיר וקבוצת סקאל. פגישה בנושא התקיימה בכיכר ספרא בנוכחות נציגים מהעירייה, שהביעה תמיכה עקרונית ביוזמה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מדובר בספרייה שתוקם בשטח של 5,000 מ"ר. היא תכלול מאות עמדות מחשב וכן מכשירים אירוביים כאופניים והליכונים, בית קפה בריאותי ועוד. המיקום: המתחם המסחרי של פרויקט היוקרה 'משכנות האומה' שמקימה בכניסה לירושלים חברת ב.יאיר, בשליטת יאיר ויוסי ביטון.

לאחרונה בחנו מנכ"ל אפל ישראל, ערן תור וחיים סקאל מקבוצת סקאל כמה אתרים למיזם. נראה כי האפשרות המועדפת עליהם והמתאימה ביותר היא המתחם המסחרי המתוכנן במשכנות האומה.

מזה כמה חודשים מתקיים בין קבוצת סקאל לחברת ב.יאיר משא ומתן בנושא, שעיקרו שותפות עסקית בשדרה המסחרית ההולכת ומוקמת בימים אלה. ל'בונוס' נודע כי קבוצת סקאל הציעה לשכור מב.יאיר שטחים בהיקף של 1,500 מ"ר. בין היתר הכוונה היא להביא למקום מותגים כגון פולו ראלף לורן, טומי הילפיגר, טימברלנד וטופ שופ. במסגרת המשא ומתן בין סקאל לב.יאיר מתכננת הקבוצה להביא עימה נדוניה נוצצת במיוחד לשדרה המסחרית, בדמות חברת אפל שתפעיל שם ספרייה דיגיטלית.

חיים סקאל: "אני חולם כבר שנים רבות להקים בישראל ספרייה דיגיטלית ראשונה מסוגה בעולם. עיר הבירה שלנו מתאימה ביותר לדבר זה, שכן המיזם יביא עוד קידמה לירושלים וישלב באופן ראוי היסטוריה ועתיד. כל אזור הכניסה לעיר מסמל כיוון צעיר ומודרני, ולכך יש להוסיף גם את הסינמה סיטי שצפוי לפעול במקום".

סקאל אישר גם את נושא השותפות האפשרית עם אפל: "אכן עוררנו את התעננינותה של אפל בנושא וגם הם רואים את הפרויקט באופן חיובי". מטעם אפל מוביל את הנושא מנכ"ל החברה בישראל, ערן תור.

השדרה המסחרית של ב.יאיר זוכה להתעניינות רבה מצד חברות מובילות בישראל ובעולם, ששמו להם למטרה לתקוע יתד בסביבה המתפתחת של הכניסה לעיר.

כל אזור הכניסה לעיר עובר בימים אלה מהפך של ממש, כאשר לבד מקריית הלאום והקריה המחוזית שתוקם בקרוב המטרה היא לשמור על סביבה חייה גם בשעות הלילה. וכך, בעוד שבשעות היום יעברו במקום עשרות אלפי אנשים ממבקרי משרדי הממשלה ומשרדי המחוז, בשעות הערב מעודדת העירייה יוזמות שיעניקו חיים למקום. ביניהן: סינמה סיטי, שדרת חנויות יוקרתיות, וכאמור גם הספריה הדיגיטלית.

בשל הגידול הצפוי בתנועת האנשים בכניסה לעיר ישתנה גם מערך התחבורה. בנוסף לרכבת הקלה שתסיע אנשים למקום מצפון העיר ומדרומה, תתרום גם תחנת הרכבת המהירה מתל אביב לירושלים את חלקה בשינוע האנשים. התחנה תקום מול בנייני האומה ותהיה חלק בלתי נפרד ממשולש התחבורה הציבורית של האזור: רכבת קלה, אוטובוסים ורכבת מהירה.
יו"ר הוועדה המקומית וסגן ראש העיר קובי כחלון, שנטל חלק בפגישה: "ירושלים בתנופה אדירה של קבלת מיזמים ויזמים. אנו נשמח לכל פרויקט שיכול לתרום למרחב הציבורי ולציבור בכללו.

"כפי שהתרשמנו, פרויקט זה ראוי ונכון שהוא יהיה בעיר. העירייה תקדם ותתמוך ביוזמה כחלק משלים מהכניסה לעיר.
מחברת ב.יאיר לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הידיעה.