מי שקיווה שאירועי המרתון הבינלאומי הראשון בבירה יבוטלו או לפחות יצטמצמו בעקבות הפיגוע סמוך לבנייני האומה אמש (יום רביעי) התבדה. בעירייה הזדרזו להודיע כי האירועים יתקיימו כמתוכנן וקראו לציבור להשתתף ולעודד את הרצים.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

"תשובתנו הניצחת לטרוריסטים רוצחים – לא נפסיק לרוץ! ירושלים לא עוצרת ולא תעצור, היא חוזרת לחיי שגרה ביתר שאת. המרתון יתקיים מחרתיים – ונראה את כח החיים העצום של ירושלים", אמר ראש העירייה ניר ברקת והוסיף: "במרתון נראה את ירושלים האמיתית. רודפת שלום ושלווה, שמחה ובריאה, יפה כתמיד. ירושלים על מפת המרתונים – ותישאר על המפה, לצד רשימת הערים המובילות בעולם המארחות מרתון בין לאומי".

מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ייערך בפעם הראשונה השנה, מחר (יום שישי). האירוע יחולק לחמישה מקצים: מרוץ מרתון מלא (42.195 ק"מ),מרוץ חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ עממי למרחק 4.2 שכל הכנסותיו יוקדשו למאבק במחלת הסרטן ומקצה מיוחד בן 400 מ' למען ילדי ארגון 'שלוה' עם הצרכים המיוחדים ובהשתתפותם.

בעירייה סיפרו כי המרתון מושך אליו המוני רצים מכל קצוות העולם וממגוון מדינות. מעל 1000 רצים מ-40 מדינות שונות ברחבי העולם הבטיחו את השתתפותם, וציינו כי מדובר בביקוש חסר תקדים שטרם נראה עד כה במרוץ כלשהו בישראל.

לקראת המרתון ייסגרו לתנועה רחובות רבים בעיר, ובחלק מבתי הספר ומוסדות החינוך הסמוכים לציר הריצה, לא יתקיימ לימודים.

ובתוך כך, אנשי צוות רפואי, אחיות ורופאים מבית החולים הדסה בעיר שקלט אליו את רוב פצועי ונפגעי הפיגוע, התנדבו לשמש כמגישי סיוע רפואי לבאים להשתתף במירוץ ויאיישו מרפאה שתוקם במקום.