הטיול השגרתי בשכונה הפך לחוויה מוזרה ובלתי רגילה. לפני כחודשיים, ביום גשום וקר, בעת טיולו באחד מהרחובות בשכונתו, הבחין לפתע ר' במשהו הנזרק מחלון אחד הבתים ברחוב, מתעופף באוויר ונחבט על המדרכה. לאחר מספר שניות החלו להישמע יבבות, ור' רץ למקום לבדוק את פשר העניין.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

כשהגיע למקום, ראה, לתדהמתו, גורת כלבים מסוג לברדור מעורב, מוטלת על הרצפה, רועדת מפחד ומייללת בבכי. ר', שלא האמין למראה עיניו, הרים בעדינות את הגורה, עטף אותה במעילו וחיבק אותה בניסיון להרגיע אותה.


הגורה שנזרקה מהחלון (צילום: צער בעלי חיים)

תוך שהוא מלטף את הגורה המייבבת, התקשר ר' למנהלת בית המחסה של צער בעלי חיים ירושלים, כדי לברר מה צריך לעשות.

הוא התבקש לפנות את הגורה במהירות האפשרית למרפאת צער בעלי חיים ירושלים שבתלפיות, ולנסות ככל האפשר למנוע ממנה לזוז, מחשש לפגיעות נוספות שיקרו, במידה והיא סובלת משברים בגופה.

כשהגיע הגורה למרפאה, היא נלקחה מיד לצילומי רנטגן כדי מה מידת הנזק שנגרמה לה. לאור גילה הרך, עדינותה הרבה, והעובדה שנזרקה מגובה רב, חששו הווטרינרים ממצב בו יהיו לה שברים רבים או פגיעות באיברים פנימיים.

להפתעת כל הנוכחים במרפאה, ולשמחתם הרבה, צילומי הרנטגן שהגיעו הראו כי לגורה ברת המזל כמעט ולא נגרם שום נזק, למעט מספר רצועות שנמתחו ברגלה, והיא הועברה, באנחת רווחה גדולה, לבית המחסה של צער בעלי חיים בעטרות, להמשך טיפול והתאוששות.

בבית המחסה העניקו לגורה טיפול מסור ויחס חם ואוהב, והיום היא גדלה להיות כלבה מלאת שמחה וחוכמה, שנותנת הרבה אהבה ומקרינה המון חביבות ותום, ומכאן גם נגזר שמה – תומי.