הלחץ עבד: רחוב אגריפס שוב יעבור שינוי, והפעם לטובה. במשרד התחבורה קיבלו השבוע החלטה לדלל את מספר האוטובוסים העוברים ברחוב בשביל להקל על תושבי העיר והסוחרים בשוק. החדשות הפחות טובות: תושבי השכונות הצפוניות והדרומיות ייאלצו להחליף אוטובוסים באמצע הדרך אם ברצונם להגיע לשוק.

• הצטרפו ל"ידיעות ירושלים" בפייסבוק

שלושה חודשים עברו מאז הפך רחוב אגריפס לקטסטרופה התחבורתית הכי מדוברת בעיר, שגרמה לסוחרים לצאת להפגנות. לא פחות מ־18 קווי אוטובוס הוכנסו אליו, מה שמסתכם במעבר של 1,700-1,500 אוטובוסים ביום ברחוב. הדבר יוצר מדי יום פקקי ענק באגריפס, שמעבר שלו באוטובוס לוקח, במקרה טוב, כרבע שעה. כעת מנסה משרד התחבורה לשנות במעט את המצב.

חמישה קווי אוטובוס שעוברים כיום באגריפס יוצאו מהרחוב החל מהשבוע הבא. מדובר בקווים 17, 50, 124, 39 וב־126, שמגיע ממעלה אדומים. בסך הכל מדובר בכ־300 נסיעות ביום. "300 מתוך 1,700 זה אמנם לא הרבה, אבל מדובר בהקלה משמעותית", נמסר השבוע ממשרד התחבורה.

ומה באשר לנוסעי אותם קווים שירצו להגיע לאגריפס? הם ייאלצו להחליף באמצע הדרך לאוטובוסים אחרים. כך, למשל, נוסעים שיבואו ממעלה אדומים יצטרכו להחליף אוטובוס ברחוב בר־אילן בעוד מי שמגיע מכיוון בית וגן יבצע החלפה באזור בנייני האומה.

קובי פריג', אחד מתושבי רחוב אגריפס שמובילים את המאבק: "אנו מברכים על כל הורדה של קווים, אבל הבעיה העיקרית היא התנועה הדו־סטרית. צריך להמשיך בפעילות של צמצום הקווים".

משרד התחבורה: "החלטנו להקדים את דילול הקווים כבר עכשיו. אנו נענים לבקשת הסוחרים והתושבים ובאים להקל עליהם. נמשיך בתהליך בהדרגה לקראת הקיץ, ואז יבוצע השינוי הגדול לאחר שהרכבת הקלה תחל בנסיעותיה הסדירות".