נציגים של תושבי מזרח העיר מוחים על כך שהם וילדיהם אינם יכולים לבקר במוזיאונים מסויימים במערב העיר בגלל תצוגות שיש בהן פגיעה ברגשותיהם הדתיים. טענות אלה הושמעו במהלך ישיבת ועדת התרבות העירונית שהתקיימה בשבוע שעבר ודנה בין היתר בצורכיהם התרבותיים של תושבי מזרח העיר, ובנגישות מוסדות התרבות במערב העיר לתושבי המזרח.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

אחד הנציגים הודיע לחברי הוועדה כי ביקר באחד המוזיאונים ונדהם לגלות "פסל של גבר בעירום עם הכלי שלו". עוד הוסיף "זה פגע בי רגשית כאדם דתי, זו לא אמנות בעיני, אני למקום הזה לא יכול להביא את ילדיי, זו אמנות פוגענית".

נציגים אחרים שהגיעו ממזרח העיר לדיון בתכני מוסדות תרבות בירושלים, טענו כי לא כל מה שמוצג בתצוגות שונות מתאים לתושבי מזרח העיר. אחת המשתתפות התבטאה לגבי מוזיאון מסויים: "אם ארצה או לא ארצה, אז האג'נדה שם היא יהודית-ציונית, ויש את החנוכיות, יש את בתי הכנסת של כל מיני מקומות בעולם, אין למשל מסגדים". עוד הוסיפה המשתתפת "דברים אלו לא מדברים אלינו, למרות שאני לא אומרת שהעם שלנו לא צריך לבוא למוזיאונים האלה ולהרחיב אופקים".

יו"ר ועדת התרבות העירונית עופר ברקוביץ סיכם את הדיון בכך שאמר כי ישנן תצוגות מסויימות שאינן רלוונטיות גם לאוכלוסיית החרדים ואולי גם לאוכלוסיות נוספות אבל עדיין "אנחנו רוצים שכל המוזיאונים ישארו פתוחים".