תושבי רמות יכולים לשכוח לפי שעה מקאנטרי בשכונתם: תקציב התכנון לבניית הקאנטרי קלאב בשכונה ירד השבוע מסדר היום של ועדת הכספים העירונית. הסיבה: לחץ החרדים שחששו מתופעות של חוסר צניעות בשכונה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

קרוב ל-15 שנים ממתינים תושבי רמות לבניית מתחם ספורט ופנאי שיכיל מתקני ספורט ובריכת שחייה אולימפית ברמות א'. אך בגלל הליך ההתחרדות המואץ של השכונה החרדים לא הסתירו את העובדה שהקאנטרי מוקצה מבחינתם והצליחו למנוע את הקמתו עד כה. בכל השנים הללו, בשל ההתנגדות הצפויה, לא העלו בעירייה את הנושא על סדר היום ולא הקצו תקציב לכך.

לאחרונה העביר מינהל מקרקעי ישראל את התחייבותו לעירייה להשתתף בהוצאות התכנון בסך חצי מיליון שקל. הנושא הובא כמה ימים לפני ישיבת ועדת הכספים לישיבת הנהלת העירייה, שם ביקשו הנציגים החרדיים להוריד את הנושא מסדר היום ולהקפיא אותו עד להידברות בטענה כי הנושא "טרם בשל" וכי יש צורך בהתייעצות עם רבנים.

באותה ישיבה בהנהלת העירייה סוכם כי הנושא ירד מסדר היום, למורת רוחם של אנשי הציונות הדתית שמתגוררים בשכונה וממתינים כבר שנים רבות להקמת המתחם. השבוע צורף תקציב תכנון הקאנטרי לסדר היום של ועדת הכספים ולמורת רוחם של מספר חברי מועצה מסיעות מרצ וישראל ביתנו הורד הנושא מסדר היום ובכך נסתם הגולל לפי שעה על בניית מתחם הספורט בשכונה.

יש לציין כי הפרויקט היה אמור להיבנות בתקציב של מינהל מקרקעי ישראל, כחלק ממתחם בו אמור להיבנות בנייני מגורים. בסעיף אודות תכנון המקום בסדר היום של וועדת הכספים אף צוין כי בניית הקאנטרי מותנה בשיווק מתחם המגורים בסמוך.