לא רק חתולים וכלבים. בשבוע שעבר פשטו פקחי השירות הוטרינארי על בית צמוד קרקע בשכונת פסגת זאב והחרימו 26 צבים שנמצאו במקום.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הפשיטה אירעה לאחר ששכנים התלוננו כי הצבים נוהגים לחדור לגינות הפרטיות שלהם ולאכול את העשבים והירקות שבהן.

25 צבי היבשה וצב הביצה שהוחרמו נחשבים לחיות מוגנות על פי חוק חיות הבר בישראל. אין לגדל אותם בבתים, חצרות או גינות משום שהם עלולים להדביק בני אדם בחיידק הסלמונלה ונמצאים בסכנת הכחדה.

מנהל השירות ד"ר זוהר דבורקין אומר כי הוא ואנשיו נדהמו לגלות כמות כזו של צבים בבית הפרטי. "כל הצבים נאספו מבתי הגידול שלהם בטבע, לרבות צב הביצה שהגיע מנחל אלכסנדר", הוא מפרט. "מדובר במעשה אסור". ד"ר דבורקין מציין כי בדירה התגלו גם שרידים של צבים נוספים שלא החזיקו מעמד בתנאי המקום. כל הצבים הועברו לטיפולה של החברה להגנת הטבע והם ייבדקו על ידי וטרינרים מומחים.

לדברי ד"ר דבורקין, כיוון שבעלי הבית שיתפו פעולה עם הפקחים, הוחלט באופן חריג לא לרשום להם דוחות על אחזקת בעלי חיים מוגנים בניגוד לחוק.

העירייה: "בעקבות פניות שכנים על אחזקת בעלי חיים לקויה ובאופן הגורם למטרד, הגיע צוות של השירות הווטרינרי לבית בשכונת פסגת זאב, בחצר נראו מספר רב של צבים וחיות אחרות. כמו כן נמצאו לצערנו, שרידי שריון של מספר צבי ביצות נוספים המעידים על תמותה של צבים שהוחזקו שלא כראוי. המשך הטיפול וחקירת הנושא יתבצעו על ידי רשות הטבע והגנים האחראית על אכיפת חוק החיות המוגנות".