אם לרגע היה נדמה שסיעת מרצ תחזור לחיק הקואליציה העירונית כאילו מעולם לא עזבה, השבוע נראים הדברים קצת אחרת. כמה התבטאויות של חברי מרצ עוררו את זעמם של חברי מועצה אחרים – וכמה אף קוראים להדיחם.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

ביום חמישי האחרון הצליח ברקת להחזיר את שלושת חברי סיעת מרצ לקואליציה. ראש הסיעה פפה אללו מונה שוב לסגן ראש עירייה ולמחזיק תיק התרבות ומאיר מרגלית זכה לקבל לידיו את תיק מזרח העיר.

מינויו של מרגלית למחזיק תיק מזרח העיר, תיק שהועבר אליו מחבר סיעתו של ברקת יקיר שגב, עורר ביקורת וכעס בקרב חברי מועצה רבים במהלך ישיבת מועצת העירייה שהתקיימה בסוף השבוע שעבר.

בראש המתנגדים: חבר המועצה יאיר גבאי (מפד"ל), שאף העביר מכתב לברקת ובו כתב: "מתן סמכויות למרגלית בנושא מזרח העיר כמוהו כמינוי השייח' ראאד סלאח כשר לענייני ירושלים בממשלה".

מרגלית ענה לקהל מבקריו: "אני לא שיניתי מעמדתי כהוא זה. תמיד טענתי שמזרח ירושלים זה שטח כבוש וכך אמשיך להתייחס אל האזור הזה". באשר לתושבי מזרח ירושלים אמר: "אני רק לא סובל שם את המתנחלים היהודים".

כתוצאה מהתנגדותם של חברי מועצה רבים למינויו של מרגלית למחזיק תיק מזרח העיר, החליט ברקת לפצל את התיק ומינה את יו"ר סיעת המפד"ל דוד הדרי למחזיק תיק ההתיישבות היהודית במזרח העיר.
גם אללו אומר כי הוא לא שינה מעמדותיו הפוליטיות, שידועות לכל, והוא הודיע השבוע כי אף שמונה לסגנו של ברקת הוא אינו מתכוון להגיע לשום טקס שיציין את יום ירושלים ואמר שמדובר ב"יום עצוב".

בקרבתו של ברקת מסרבים להתרגש מכך ואמרו "לא נורא, שלא יגיע. גם החרדים לא מציינים את יום ירושלים".

התבטאות שערורייתית נוספת של אללו: הוא בירך על יוזמתם של הפלסטינים להכריז על מדינה בספטמבר ואמר כי הוא מתכנן לשלוח להם מכתב ברכה על יוזמתם.

דבריו של אללו קוממו את סגן ראש העירייה דוד הדרי (מפד"ל), שהבטיח השבוע כי "ביום שייוודע לי שאללו שלח להם מכתב ברכה על הכרזת מדינה בניגוד למדיניות ישראל, אני מבטיח כי אגייס פורום של 17 חברי מועצה שידרשו את הדחתו מסגנות ראש העירייה ומהקואליציה".

העירייה: "צמצום הפערים וקידום צרכי התושבים במזרח העיר נמצאים בקונצנזוס בעירייה וזו מהות התפקיד ללא קשר לדעות פוליטיות".

באשר להתבטאויות של אללו נמסר: "העירייה אינה מחייבת אף אחד לשמוח ביום חגה של ירושלים".