בזמן שגורמי ימין מתחו השבוע ביקורת על המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שי ניצן, בעקבות דרישתו לחקור את הרבנים דב ליאור ויעקב יוסף, הוא מבלה דווקא בחב"ר (חב"ד ובר) שבשכונת נחלאות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לפני כמה חודשים נחשף ב"ידיעות ירושלים" וב-mynet על הסניף המיוחד, שמשלב בר משקאות, מוזיקה וספרייה תורנית. בימים אלה מעביר שם הרב ברל'ה קרומבי שיעורי תורה שאליהם הגיע גם עו"ד ניצן.

בימים האחרונים העלה אחד ממשתתפי השיעורים תמונות לרשת פייסבוק, שבהן נראה ניצן בשיעור. "כשהוא בא אתה בכלל לא מבין שמדובר באישיות בכירה שמחזיקה בתפקיד רם כל כך", אומר אחד מבאי המקום. "הוא מתנהג כמו כולם והוא נחמד מאוד".

את ההתלהבות מצננים קולות מצד בכירי הציונות הדתית. גורם המקורב לרבנים ליאור ויוסף אומר כי לא ראוי לארח אדם כמו ניצן בבית חב"ד. "לא ייתכן שמי שרודף רבנים ואת ההתיישבות בארץ ישראל יהיה אורח רצוי בבית חב"ד", טען. "מדובר באדם שפועל נגד הוראותיו של הרבי מלובביץ' (האדמו"ר האחרון של חסידות חב"ד; א"ג), שתמך בהתיישבות בכל ארץ ישראל, כך שלא הגיוני לארח אותו".

הבית בנחלאות, שזכה לכינוי 'חב"ר' (שילוב של המילים חב"ד ובר), מעניק שיעורי תורה בצד שתייה והופעות חיות. הוא פתוח מדי יום בשעות 11-7 בלילה ומוכר למבקרים בירה ב־13 שקל. רוב המבלים הם חילונים, ולדברי הרב קרומבי התנועה מחפשת כיום מקומות לפתיחת בתי חב"ד נוסף לפי אותו קונספט.

מבית חב"ד נמסר: "כדרכה של חב"ד, אנחנו מקבלים כל יהודי בדרכי נועם בלי קשר להשקפותיו הפוליטיות או לדעותיו האישיות ומתייחסים אליו כיהודי. שי ניצן הגיע למקום כאדם פרטי ואנו מכבדים את פרטיותו ואיננו מעוניינים להוסיף".

הרב קרומבי סירב להגיב לכתבה.