החרדי עולה על הר חוצבים: חברי מועצה חרדים יקימו לובי מיוחד במטרה לנסות ולהעתיק ממקומו את פארק תעשיות המדע הר חוצבים. הסיבה ברורה: הפארק צמוד לשכונות החרדיות, וכולל מפעלים העובדים גם בשבתות וחגים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

כך, אחרי ההצללה במניעת סירוס החתולים, בביטול מסיבת החוף ליד החומה ומניעת קונצרטים בכנסיות, היעד גבוה במיוחד: המפעלים המתקדמים ביותר בירושלים.

חרדים מפגינים סמוך למפעל בהר חוצבים (צילום: גיל יוחנן)

הצעד הראשון במאבק החדש החל השבוע כאשר יו"ר סיעת יהדות התורה בעירייה יעקב הלפרין ויו"ר ועדת ההקצבות שלמה רוזנשטיין הודיעו על כוונתם לנסות ולהפסיק את הפיתוח בהר חוצבים ובספו של דבר להעתיקו ממקומו.

וכך כותבים השניים לשרי הפנים והשיכון אלי ישי ואריאל אטיאס ולראש העירייה ניר ברקת: "אין ספר שנעשתה טעות היסטורית מצערת בהקמתו של הפארק במיקומו הנוכחי. הפארק גובל היום מכל עבריו בשכונות סנהדריה המורחבת, קריית צאנז, עזרת תורה, רמת שלמה ורמות, ובעצם ממוקם בליבה של העיר".

השניים מבקשים להעלות "לדיון מיידי ודחוף" את בלימת התפתחות פארק התעשייה מעבר לגודלו הנוכחי ולהתחיל לחשוב כיצד להעתיקו למקום אחר

ויש להם גם נימוק לצעד: "מוטלת עלינו האחריות הציבורית לשלומם של תושבי השכונות, בדיוק כמו פיתוחה הכלכלי של ירושלים, והקמת פארקים לתעשייה והיי טק במקומות מתאימים".

אין זו הפעם הראשונה שנערכים מאבקים סביב הר חוצבים. האחרון שבהם היה לפני למעלה משנה כאשר החרדים הפגינו נגד פעולתה של אינטל בשבתות וחגים. הפעם לא מדובר במלחמת שבת, אלא, באיום בפגיעה קשה בכלכלת ירושלים.