ביום ב' שעבר הגיעה למרפאת צער בעלי חיים ירושלים שיחת טלפון מבחור ערבי שביקש להגיע עם חתול לבדיקה ווטרינרית. הבחור אמר שהוא רוצה להגיע כמה שיותר מוקדם, מכיוון שהוא מגיע מעזה והוא רוצה להספיק לחזור לפני שסוגרים את מחסום ארז.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

פקידת המרפאה הסבירה לבחור שיש מרפאות ווטרינריות גם באיזור שלו, והציעה לו לפנות אליהן, אך הוא אמר שמי ששלח אותו וגם ישלם על הטיפול אלה אנשי האו"ם, והם התעקשו שיפנה רק לצער בעלי חיים ירושלים.

בצהריים הגיע אותו בחור למרפאה כשהוא מחזיק בידיו חתלתול קטן, שנראה כי רגלו הימנית הקדמית מרוסקת.

החתול נלקח לבדיקת ווטרינר שהעלתה כי הוא כנראה נדרס. מצב הרגל היה קשה מאוד, והווטרינר קבע כי יצטרכו לכרות אותה.

הבחור התקשר לאנשים ששלחו אותו ועדכן אותם במצב, והם אמרו שהם יבואו בעצמם למרפאה, וביקשו שיחזיר אליהם את החתול.

כעבור כמה שעות הגיעו האנשים למרפאה עם החתול הקטן והפצוע. אנשי המרפאה הסבירו להם את מהות הטיפול בפציעתו וחשיבות הניתוח, אך הם אמרו כי לא יוכלו לעמוד בתשלום הסכום הנדרש, והחליטו לחתום על טופס ויתור ולהשאיר את החתלתול האומלל במרפאה.

אנשי צער בעלי חיים, שאינם יודעים אם לחתול יש בעלים, או שהוא פשוט חתול רחוב עזתי, החליטו לקחת את הטיפול בחתול הקטן על עצמם. הוא אושפז במרפאה וקיבל טיפול ראשוני. בהמשך יעבור ניתוח לכריתת הגפה הימנית ומשם עוד צפויה לו תקופת החלמה והסתגלות למצבו החדש.

כל התהליך נאמד בסכום של 2,500 שקלים, ובעמותת צער בעלי חיים ירושלים החלו בגיוס תרומות שיסייעו בהצלת החתול. הם מאוד רוצים להציל את הגור הג'ינג'י הקטן, שעשה את כל הדרך מעזה לירושלים כשהוא פצוע וכואב, ולתת לו את האפשרות להשתקם ולקבל חיים טובים יותר.