בית המשפט בפלורידה החליט: גופתו של אריק (אהרון) טבצ'ניק ז"ל תישרף כפי שביקש לפני מותו. ההחלטה התקבלה בתום מאבק חריף שניהלו בשבועות האחרונים אביו משה ואחותו למחצה הילה נגד שריפת הגופה.

הפרשה החלה זמן קצר לאחר התאבדותו של טבנצ'יק בן ה־25, אז הודיעה להם אמו רוברטה כי החליטה לשרוף את גופת בנה. היא הסבירה שזו היתה בקשתו האחרונה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בניסיון למנוע את המהלך יצאו האב ובתו למדינת פלורידה, שם התגוררו המנוח ואמו. הם פנו לבית המשפט המקומי ודרשו ממנו לאפשר להם להעלות את הגופה לישראל ולהביא את הבן לקבר ישראל. השופט מארק ספייסר, לדאבונם, קיבל את עמדת האם. העותרים יוכלו להגיש ערעור תוך שבוע מיום ההחלטה.

"לפי החוק במדינת פלורידה, אם אין צוואה או מכתב, מה שהמנוח ביקש באוזני אחרים תקף באותה המידה", אמרה השבוע טבצ'ניק בגרון חנוק. "על פי העדויות שהוצגו בבית המשפט, השופט האמין שזה מה שאריק ז"ל רצה. אלו הימים הכי קשים שעברתי בחיי. מה בסך הכל ביקשתי? לקבור את אחי כיהודי, כפי שהוא ראוי. בשביל להגיש ערעור אנחנו צריכים עכשיו עורך דין טוב ואין לנו כסף לזה. אני לא יודעת מה יהיה בסוף, אנחנו רק מתפללים שהגופה של אריק ז"ל תגיע לארץ כדי שיהיה לנו קבר לבכות עליו".