מאז 2010: מעל 120 אירועים אלימים נגד בית החולים הדסה. הנתונים הוצגו בדיון מיוחד שהתקיים השבוע בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת. בדיון דנו חברי הוועדה בהתקפות שהתרחשו נגד בית החולים הדסה הר הצופים בעיר מצד האוכלוסייה הערבית.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על פי הנתונים שנחשפו בדיון, מאז תחילת 2011 תקפו תושבי מזרח ירושלים את המוסד הרפואי לא פחות מ-43 פעמים.

מנהל הדסה הר הצופים פרופ' צבי שטרן שהשתתף בדיון אמר כי בעקבות המתקפות על בית החולים היו חולים שנשנקו מגז מדמיע, רופאה התעלפה ואחות נפצעה מאבן שהושלכה לעברה.

את הדיון יזם מ"מ יו"ר הוועדה פרופ' אריה אלדד. בפתח הכינוס הוא אמר: "בשנה וחצי האחרונות נרשם גל פיגועים והתנכלויות ערביות כלפי בית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. ביום הנכבה האחרון הושלכו לעבר שטח בית החולים 11 בקבוקי תבערה, ואין ספק כי יש צורך להגן על המקום".

פרופ' שטרן חיזק את דבריו וציין כי האירועים האלימים נגד המוסד לא פוסקים לרגע. לדבריו, בשנת 2010 אירעו 83 מקרים בהם השליכו תושבים משכונת עיסאוויה אבנים ובקבוקי תבערה על בית החולים ואף ניסו להצית אותו.
פרופ' שטרן סיפר כי בשל מקרים אלו עוטים מאבטחי הדסה שכפ"צים וקסדות. "אנשי הצוות הרפואי מפחדים לנסוע בלילה לבית החולים", הוסיף.

נציג המשטרה סגן מפקד מרחב ציון נצ"מ חיים בלומנפלד, התייחס גם הוא לאירועים. "יש עלייה בכמות הפרות הסדר במזרח ירושלים מאז ספטמבר האחרון", ציין. "בית החולים הדסה הר הצופים הוא סמל השלטון היחיד בסביבה, לכן להערכתי מופנות אליו ההתקפות משכונת עיסאוויה. המניע להערכתנו הוא לאומני, נגד המדינה".

במשטרה הוסיפו כי נעצרו עשרות תושבים בגילאי 9-45 ולאחרונה התחילו בפעילות יזומה נגד הפורעים.
לקראת תום הדיון דרשו חברי הכנסת הערבים שלא לציין את זהות הפוגעים במוסד. בתגובה אמר להם ח"כ אלדד: "לא אסקימוסים הם שפגעו בבית החולים".