שילמו על כרטיס נסיעה לקבר יוסף והורשו להגיע רק עד צומת תפוח. ביום ראשון האחרון אישר פיקוד מרכז לאלפי מתפללים להגיע למתחם הקבר בשכם. אך מאות שעלו על אוטובוסים מירושלים ושילמו עבור הנסיעה התאכזבו לגלות לאחר שעתיים של נסיעה כי אין להם רישיון כניסה למקום. ככל הנראה הכרטיסים שרכשו היו פיקטיביים.

אחד הנוסעים מספר כי הקבוצה הירושלמית רכשה את הכרטיסים בבירה והיתה מוטבעת עליהם חתימה של אגודת 'יסוד עולם', המעודדת כניסת יהודים לקבר יוסף.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"כבר בתחילת הנסיעה היה משהו חשוד כשהאוטובוסים נסעו לכיוון שכם בדרך עוקפת והאריכו את הדרך בשעה תמימה", הוא נזכר. "כששאלנו את הנהג לפשר העניין הוא ענה לנו כל מיני תשובות. אבל אז כשהגענו לצומת תפוח המשטרה לא אפשרה לנו לעבור וטענה שאין לנו אישורים להיכנס לשכם. הבנו שעבדו עלינו".

לדבריו, במקום החלה להיווצר מהומה. "היו שם חמישה אוטובוסים מלאים של אנשים שחשבו שייתנו להם להיכנס לקבר", הוא מספר. "הם מצאו את עצמם בסוף הלילה לאחר שעות של נסיעה ללא אפשרות כניסה לקבר יוסף ובלי שקיבלו את כספם בחזרה".

באגודת 'יסוד עולם' הופתעו השבוע לקבל פניות טלפון רבות ונזעמות על ארגון הנסיעה לקבר. לדברי גורם באגודה, גורמים שונים דאגו שחתימת העמותה תהיה מוטבעת על הכרטיסים שנמכרו ללא ידיעתם. "אילו הצבא היה מאפשר כניסת יותר אוטובוסים לקבר, אנשים לא היו הולכים לקנות כרטיסים מכל מיני אנשים שהם לא יודעים מי הם", אומר הגורם. "המצוקה גורמת לאנשים לעשות הכל כדי להיכנס לשם. במקרה הזה, האנשים האלה נפלו בפח".