לאחר שהוחלטו לחסום את תנועת כלי הרכב ברחובות ההסתדרות ובן יהודה (מצד מערב), יוצאת חברת המוניות הוותיקה למאבק נגד כיכר ספרא. השבוע הגישה החברה לבית המשפט המחוזי בעיר תביעת ענק נגד העירייה בסך 7 מיליון ומאתיים אלף שקל.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על פי כתב התביעה, בשנת 2007 הודיעה העירייה לחברת המוניות כי יחולו שינויים ברחובות הללו וחלק מהם יהפכו למדרחוב. ההחלטה יצרה מעין מצור על התחנה והביאה לניתוקה מצירי התחבורה המרכזיים.

עו"ד גילי רוגל המייצג את החברה, ציין בכתב התביעה כי בעקבות התמורות חוסלה לחלוטין פעילות הסעת נוסעים שמגיעים לתחנה.

עוד נטען בתביעה כי העירייה פעלה תוך הפרת חוק והתרשלות. בנוסף, לגרסת התובעים, העירייה ניסתה להסוות את הפרת חובותיה מכוח דיני התכנון והבנייה באמצעות הצבת תמרור במקום והפעולה עצמה בוצעה שלא כדין.

עו"ד ריגל: "אלמלא ביטול ייעודם של הרחובות והפיכתם למדרחוב, היו הנוסעים ממשיכים להגיע לתחנה ולהשתמש בשירותיה. אנחנו תובעים את הסכום הגבוה מעיריית ירושלים בשל אובדן הכנסות של 'מוניות ישראל'".

העירייהתחנת מוניות ישראל לא פונתה בעקבות הצבת התמרור ומשרדה לא הוזז, כל שנעשה הוא העתקת מקום חניית המוניות לצד הדרומי של המפגש עם רחוב שמאי, תוך הענקת שטח גדול יותר להעמדת המוניות.

סגירת קטע רחוב ההסתדרות לתנועת כלי רכב ,למעט לפריקה וטעינה בשעות הבוקר, נעשתה בתמרור שהוצב כדין ולפי היתר בניה לשינויים הגיאומטריים הנדרשים במקום. יוצוין כי אין צורך בהליך של שינוי תכנית מתאר לביצוע הסדר התנועה המדובר.