שילוב של קומבינה והתעלמות בחסות הדת הציל את ההקצבה לבית הפתוח, מרכז הקהילה הגאה בעיר.

לפני יומיים (יום ב') התבקשה ועדת ההקצבות העירונית, שבראשה עומד חבר המועצה שלמה רוזנשטיין (יהדות התורה), לאשר הקצבה לפעילות תרבותית עבור עשרות מוסדות וגופים, ביניהם הבית הפתוח. לצד רוזנשטיין ישבו בוועדה גם סגני ראש העירייה פפה אללו, נעמי צור ודוד הדרי.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

קצת לפני השעה חמש עלה לדיון סעיף הבית הפתוח, שנתקל בעבר בהתנגדות קשה מצד הנציגים החרדים והדתיים בעירייה.

חברי הוועדה היו אמורים לאשר הקצבה של 34 אלף שקל למימון סוף שבוע של גאווה ותרבות, במעין חבילה של אירועי תרבות וסיורים עבור חברי הקהילה הגאה. קצת לפני כן הודיע רוזנשטיין כי עליו לצאת לתפילת מנחה ומינה את אללו להחליף אותו כיושב הראש. הדרי הדתי הצטרף אף הוא לתפילה והשניים הותירו באולם רק את אללו וצור החילונים, שאישרו את הסעיף.

רק לפני שלושה חודשים סירבה ועדת ההקצבות העירונית לאשר תקציב אחר שנועד לבית הפתוח. ההקצבה שאותה התכוונה העירייה להעביר עמדה על 36 אלף שקל, אף שלטענת 'הבית הפתוח' הסכום היה אמור לעמוד על 100 אלף שקל לפחות.

רוזנשטיין אמר אז, "אני פשוט לא מעביר את התמיכה" וסירב להסביר את מניעיו. גורמים בקרבתו של ניר ברקת אומרים כי ראש העירייה כעס מאוד על התנהלותו של רוזנשטיין.

נראה שבעקבות זאת התנהלו הפעם הדברים אחרת. בחסות חובת התפילה פרשו רוזנשטיין והדרי מהחדר ואפשרו לעירייה לאשר את התקציב בלי שיצטרכו להרים את ידם בעד או נגד.

רוזנשטיין מסר בתגובה: "מה הבעיה? אני מתפלל מנחה כל יום וכך עשיתי גם ביום הדיון בוועדה". הדרי הסביר אף הוא: "קראו לנו להתפלל מנחה וכך עשינו".

העירייה: "אנו סבורים שבירושלים יש זכות קיום לכולם ושראוי לסייע ולקדם את הבית הפתוח, תוך מתן פתרונות ומענה לצרכיו, והוא מתוקצב בהתאם לקריטריונים".