מרצה באחת המכללות הידועות בעיר זוכה השבוע מעבירות של מעשה מגונה באחת מתלמידותיו. המרצה הורשע במקור בבית משפט השלום אולם ערער וזוכה מחמת הספק.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בשנת 2003 פנה המרצה כמה פעמים לאחת מהסטודנטיות שלו במכללה והזמין אותה לעזור לו בביתו בבעיות שבהן נתקל במחשבו האישי. הסטודנטית נענתה להזמנה והגיעה לביתו בארבע הזדמנויות שונות.

בביקורה האחרונה אמרה לו התלמידה שהיא סובלת מכאב ראש והוא בתגובה הציע להעניק לה עיסוי להקלת הכאב. בכתב האישום נטען כי במהלך העיסוי גלשו ידיו של המרצה אל חזה של הסטודנטית, שקפאה במקומה מבהלה.

כשהתאוששה היא יצאה למרפסת להתאושש, אך לטענתה המרצה הלך לשם בעקבותיה וחיבק אותה. עוד טענה התביעה כי גם מאוחר יותר, כשישבו השניים במכוניתו של המרצה, הוא נישק את התלמידה בכוח.

הסטודנטים התלוננה ובתום חקירה הוחלט להגיש כתב אישום נגד המרצה לבית משפט השלום בעיר. בתחילה זוכה המרצה מאחר שהמתלוננת לא הגיעה לדיונים, אולם המשפט נפתח מחדש לבקשת הפרקליטות. בתום המשפט הורשע המרצה ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר על תנאי.

המרצה המשיך לדבוק בטענתו שלא ביצע את המעשים וערער לבית המשפט המחוזי, שם טען כי בסך הכל העניק לתלמידה עיסוי, כפי שהוא נוהג להציע לכל מכריו הסובלים מכאבים. עוד טען, באמצעות עו"ד אריאל הרמן, כי אילו היה חפץ בקשר מיני עם הסטודנטית הוא לא היה עוצר באזור החזה ומפרש את העובדה שקפאה כאור ירוק למגע מיני איתה.

שופטי המחוזי, יורם נועם, מרים מזרחי ונועם סולברג החליטו לקבל את גרסת המרצה, אף שכינו אותה "דחוקה" וקבעו מחמת הספק כי לא הוכח שביצע את העיסוי לשם גירוי מיני.