בין אירועי הבאלבאסטה, האמנים וערימות הירקות בשוק מחנה יהודה היו בשבוע שעבר גם פקחים סמויים של שלטונות המס. התוצאה: נתפסו כמה ירקנים שכלל אינם מנהלים ספרים.


בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

שלושה צוותים מטעם מס הכנסה פשטו על השוק. בביקורות שנערכו אצל חמישה ירקנים בשוק נמצא כי ההכנסות בגין מכירת פירות וירקות אינן נרשמות במלואן וכי הירקנים שבוקרו כלל אינם מנהלים ספרים.

דוגמאות למבוכה שתפסה את הסוחרים לא חסרות. באחת המעדניות במחנה יהודה נמצא צ'ק דחוי על סך 185 שקל שלא נרשם בשום מקום. בעל המעדנייה טען כי מדובר בצ'ק דחוי והוא לא יודע איך לרשום אותו. גם בעל חנות תבלינים הסתבך עם הפקחים. אנשי המס ערכו אצלו קנייה במסווה על סך 37 שקל, אבל בקופה נרשם סכום של 3.7 שקלים בלבד. "הייתי עסוק ולא שמתי לב", הוא הסביר לפקחים, שלא ממש קנו את התירוץ.

בסך הכל נערכו בשבוע שעבר 70 ביקורות בשוק מחנה יהודה, תלפיות ופסגת זאב. התוצאות: אצל אחד מכל ארבעה סוחרים נמצא אי רישום תקבולים וב־17 מהביקורות נמצאו ליקויים מהותיים שיגרמו לפתיחת חקירה. כך, במשרד להנהלת חשבונות נמצאו שני צ'קים על סך 8,400 שקל שלא נרשמו. לדברי הבעלים: "לא יודע איפה רשמתי, אני אחפש את הקבלות".