מדריכים בקייטנה במזרח העיר, כך נראה, החליטו ששוקו ולחמנייה אינם אטרקטיביים מספיק וכי הבילוי האידיאלי הוא זריקת אבנים והשחתת רכב שנקרה בדרכם.המשטרה עצרה את מפעיל הקייטנה שסירב למסור את שמות החניכים המעורבים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

הקייטנה המדוברת פועלת מתוך מבנה הממוקם סמוך לשכונת שייח ג'ראח. במספר מקרים התלוננו רכבי יהודים כי ספגו אבנים מילדים שיצאו מהמבנה, אך זה כנראה היה הספתח לפעילות הקיצית של הילדים שבסוף השבוע שעבר ניגשו לרכב שעמד סמוך למקום בו הם מתרכזים והשחיתו אותו, כל זאת, כך חושדת המשטרה, לעיניהם של המדריכים שלא טרחו למנוע מהם לעשות זאת.

לרוע מזלם של הילדים והמדריכים, מעשיהם נקלטו במצלמות אבטחה המוצבות באזור ושוטרים הגיעו אל המקום כדי לעכב את הילדים שנראו כשהם גורמים נזק לרכב. השוטרים פנו לבעל הבית בו פועלת הקייטנה ודרשו ממנו למסור לידיהם את הקטינים החשודים אך הוא סירב להסגיר אותם או למסור את שמותיהם. בתגובה הוציאו השוטרים צו בית משפט המחייב אותו לעשות זאת אך גם זה לא שכנע את מפעיל הקייטנה, שהמשיך להתעקש לא למסור את שמות החניכים החשודים.

בשלב זה החליטה המשטרה לעצור את מפעיל הקייטנה והוא הובא בפני שופט שם טענה המשטרה כי הוא אחראי בעקיפין לנזק שנעשה לרכב שהושחת וביקשו לשוח אותו למעצר בית.

בית המשפט קיבל חלקית את טענות המשטרה שוחרר בערבות עצמית ותחת התחייבות כי יתייצב לחקירה כל אימת שייקרא אליה, את שמות הילדים ממשיך מפעיל הקייטנה לסרב למסור ובמשטרה ממשיכים לחפש אחריהם במטרה למנוע הישנות של המקרים.