האם מכשור משבש קליטה המוצב בקונסוליה האמריקאית ברחוב אגרון מונע מתושבי הסביבה לשוחח בטלפונים סלולריים? אם שואלים את דיירי הרחובות הסמוכים למבנה הקונסוליה, שמכשירי הטלפון שלהם מושבתים כשהם נמצאים בבתיהם, התשובה היא חד משמעית כן.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לאורך תקופה ארוכה מתלוננים תושבים המתגוררים בטווח של כמה מאות מטרים מהקונסוליה כי המכשירים הסלולריים שלהם אינם מתפקדים כשהם נמצאים בביתם. "מדובר בסיפור מאד מוזר", אמר השבוע אחד התושבים, "כל מי שגר ליד הקונסוליה לא יכול לעשות שימוש בטלפון שלו. ככל שמתרחקים יותר מהבניין הקליטה חוזרת".

לדברי התושב, שיבוש הקליטה אינו אחיד ולעתים נמנעת רק כניסה של שיחות, בעוד שבפעמים אחרות אין יכולת להוציא שיחה. "זה אמנם דבר מרגיז ולפעמים מפספסים שיחות אבל אין לנו יותר מדי מה לעשות עם הדבר הזה", אמר. "אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שגם אם נפנה אל הקונסוליה אף אחד לא יודה שזה בא משם וגם אם כן, כנראה יש סיבה שממסכים את הקליטה, כך שלא ימהרו לבטל את זה".

בנוסף, תושבים שעוברים באזור קרית הממשלה מדווחים כי אי אפשר לקלוט שם רדיו. עם זאת,, יש לציין כי הקשר בין המיסוך ובין הקונסוליה לא אושר מעולם בידי אף גורם.