שלושה אחים, סוחרים בשוק מחנה יהודה, נעצרו בחשד כי איימו ותקפו בתקופה האחרונה סוחרים אחרים בשוק שהתחרו עמם על כספי הלקוחות. השלושה, שאף גרמו פגיעות גופניות לכמה סוחרים אחרים, חשודים גם כי הבריחו סחורה משטחי הרשות הפלסטינית לישראל ומכרו אותה, בניגוד לחוק.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לפי המשטרה, נהגו עיסא, יעקוב ואברהים סיאם, תושבי כפר עקב, לגשת לסוחרים אחרים ולאיים עליהם כי יפגעו בהם פיזית אם ימשיכו להתחרות בעסקיהם. כשסירבו בעלי הדוכנים המאוימים להישמע לאחים, הפכו האיומים למעשים והשלושה גרמו נזק לדוכנים מתחרים.

כשגם פעולה זו לא הועילה, כך חושדים במשטרה, עברו האחים לפגיעה פיזית, שאף הובילה לפינויו של אחד מסוחרי השוק לבית חולים.

לאחר שהגיעו תלונות בעניין לידי המשטרה, נפתחה חקירה ביחידה המרכזית (ימ"ר) של משטרת המחוז. בימ"ר החלו לבצע מעקבים אחר האחים ולבסוף עצרו אותם. בנוסף, במהלך החקירה עלה חשד כי האחים הבריחו לישראל מהשטחים תוצרת חקלאית שאיכותה אינה ברורה ומכרו אותה בדוכניהם.

זו אינה הפעם הראשונה שבה סוחרים בשוק נחשדים בעבירות אלימות נגד בעלי באסטות אחרים. בשנתיים האחרונות הורשעו כמה מהם בכך שניסו להשתלט על תחומי מכירת הביצים ושקיות הניילון בשוק. במשטרה מייחסים חומרה רבה לניסיונות כניסה של גורמים עבריינים לשוק ומשקיעים בעניין משאבים רבים.

לדברי גורם במשטרה, תיק האחים סיאם הוא תיק מורכב ומיוחסת לו חשיבות רבה ולכן הוא נשלח לטיפול הימ"ר, שמתמחה במקרים חמורים.

סנגורם של האחים סיאם, עורך הדין קובי קמר, טוען כי מדובר בעלילה נגדם וכי חקירת המשטרה אינה מבוססת על ראיות, אלא מונעת מרדיפה אישית. "מדובר בסוחר הידוע בשוק כמי שמעליל על סוחרים המתחרים לו ועושה שימוש במשטרה לצורך זה", טען קמר. "גם במקרה זה יתברר כי מדובר בעורבא פרח ובידינו הראיות להוכיח זאת. מדובר בסכסוך שכנים המונע מנקמה אישית ותו לא ובוודאי לא בפרשייה המצדיקה חקירת ימ"ר. חבל שהמשטרה נטפלת לאזרחים בעלי משפחות ושומרי חוק ומונעת מהם גישה לחנות שלהם ובכך לאבדן פרנסתם. חבל עוד יותר שבכזו קלות מצליח בעל הדוכן המתחרה להעליל עליהם ולגייס לשם כך את המשטרה".