עיריית ירושלים עולה שלב במלחמה נגד מזהמים סביבתיים ותושבים שפוגעים בחזות העיר. תושבים ששטפו את המרפסות בבתיהם והזרימו מים לרחובות העיר עלולים לקבל קנסות גבוהים.

• הצטרפו ל"ידיעות ירושלים" בפייסבוק

כך קרה לתושב רחוב בר אילן לפני כחודש וחצי. אז הודיעה לו פקחית עירייה שניצבה בפתח ביתו כי הפר את צו שמירת הניקיון. היא הסבירה לו כי נתגלה שלאחר ששטף את מרפסת ביתו זרמו מים רבים מהמרזב המחובר אליה לעבר הרחוב והציפו אותו במי סבון ובלכלוך. לאחר מכן היא מסרה לאותו תושב דו"ח הכולל קנס על סך 475 שקל.

"אני מתגורר בדירה שכורה, מרזב ביתי הוא כמו המרזבים בשאר הדירות, כולם שוטפים את המרפסות ומים יוצאים מהן, בכלל לא הייתי מודע שאני עושה משהו רע", אמר השבוע התושב ההמום.

הוא סיפר כי סירב לשלם את הקנס הגבוה וכי הוא מעדיף להישפט ולנסות לשכנע את בית המשפט בכך שלא היתה לו כוונת זדון ללכלך את רחובות העיר.

גורמים בכירים בפיקוח העירוני טוענים כי בעירייה מאסו בתופעה. "אין הבדל בין מים זורמים מלוכלכים לזריקת אשפה סתם ברחובות", אמר אחד מהם.

העירייה: "מחלקת הפיקוח העירוני מגיעה לטפל במקרים מסוג זה רק לאחר קבלת תלונות משכנים ותושבים. פקחי המחלקה בודקים כל תלונה לגופה ופועלים על פי החוק".