דרמה ירושלמית בשדה התעופה של לונדון. ראש העירייה ניר ברקת ומשפחתו היו תקועים שש שעות על מסלול ההמראה בתוך מטוס שהיה אמור להביאם ארצה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

ביום שלישי שעבר היו אמורים ברקת ובני משפחתו לחזור ארצה מחופשתם בלונדון. קרוב לשעת חצות התיישבה המשפחה במחלקת העסקים במטוס אל־על, שהיה אמור להביאם לשדה התעופה בן־גוריון עד שעות הבוקר המוקדמות ביום רביעי.

לפני ההמראה הודיעו עובדי אל־על במערכת הכריזה במטוס כי נמצאת איתם אישיות חשובה: ראש עיריית ירושלים. זמן קצר לאחר שמחיאות הכפיים במטוס פסקו נמסרה לנוסעים הודעה הרבה פחות משמחת: התגלתה תקלה באחד משני המנועים של המטוס.

השעה היתה אחת אחרי חצות ושדה התעופה הית'רו היה כבר סגור. במצב כזה לא היה אפשר להוריד את הנוסעים לאולם הנוסעים או להסדיר להם מקום לינה באחד מבתי המלון הקרובים לשדה. כך, כל הנוסעים, לרבות משפחת ברקת, נאלצו להישאר על המסלול, בתוך המטוס, במשך כשש שעות. לקראת השעה שש בבוקר חילקו הדיילים קפה לנוסעים ומיד לאחר מכן העבירו אותם למטוס של חברת בריטיש אירווייס, אשר הטיס אותם לארץ.

העיכוב בטיסה גרם מבוכה קלה. ראש העירייה היה אמור להיות אורח הכבוד בברית של נכדו של יו"ר הקואליציה וחבר סיעתו, רמי לוי, ואולם התקלה בשדה התעופה מנעה ממנו להגיע לחגיגה, שהתקיימה ביום רביעי בשתיים בצהריים בעיר.
לוי: "ניר התקשר אלי מהמטוס כשהיה בדרכו לארץ וסיפר לי את כל מה שקרה לו ולמשפחתו במהלך הטיסה. הוא היה תקוע יותר מחמש שעות במטוס כי התברר שהתגלתה תקלה ונדלקו נוריות אדומות. העיקר שהכל נגמר בשלום וכולם בריאים ושלמים".