לא רק כלבים עזובים וחתולי רחוב זקוקים לעזרה. לפני כחודש וחצי הגיעה לשירות הווטרינרי בירושלים גדיה קטנה, שנמצאה על ידי חיילי מג"ב באזור עטרות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

החיילים סיפרו כי הם הצילו אותה מעדר של כלבים משוטטים, שטרפו את אמה, וניסו לתפוס גם אותה. הגדייה, שהייתה מיובשת ובהלם, החלה לקבל נוזלים וטיפול רפואי, ולאחר שהתאוששה, הוכנסה להסגר, על מנת לוודא כי לא נדבקה בכלבת, שם חוסנה וסומנה באוזנה.

הגדייה. ניצלה משחיטה (צילום באדיבות "ירושלים אוהבת חיות")

השירות הווטרינרי בירושלים עובד בשיתוף פעולה עם עמותת "ירושלים אוהבת חיות", ומעביר לעמותה בעלי חיים שנמצאים אצלו, שם מוצאים להם משפחות אומנה, או מסגרות טיפול אחרות.

במסגרת שיתוף הפעולה, פנתה בעבר העמותה אל השירות הווטרינרי, בבקשה לאמץ מנהג שקיים בארה"ב, לפיו חיה שנמלטת משחיטה, ונתפסת על ידי הרשויות, זוכה ל"חנינה" ולא מועברת חזרה למשחטות.

השירות הווטרינרי הסכים להיענות לבקשה, והבטיח לדווח לעמותה באם תגיע אליהם חיה שכזאת.
ואכן, עם הגעת הגדייה לשירות הווטרינרי, הודיע הווטרינר העירוני לעמותת "ירושלים אוהבת חיות" על מציאתה, ואנשי העמותה החלו במאמצים למצוא מסגרת שתתאים לה ושתגן על חייה.

מנהלת העמותה יצרה קשר עם חווה טיפולית במרכז הארץ, שם שמחו לקבל אליהם את הגדייה, תוך הסכמה לבקשת המנהלת, כי הגדייה לא תנוצל להפקת חלב, וכי אם בעתיד יהיו לה גדיים משל עצמה, אף הם יזכו לחיים מלאים ובריאים, ולא ישלחו לשחיטה.