משרד התחבורה עורך בימים אלה נסיעות לימוד והדרכות מיוחדות למאות עיוורים, נכים ואנשים עם מוגבלויות ברכבת הקלה בירושלים זאת, לקראת ההפעלה החלקית של הרכבת הקלה הצפויה ב- 19 באוגוסט.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

במסגרת הנסיעות המיוחדות לומדים הנכים ובעלי המוגבלויות על הרכבת וסביבתה. בין השאר לומדים הנכים כיצד להשתמש בשילוט האלקטרוני ובמתקני הכרטוס שהוצבו לאורך הרציפים. בכל נסיעת לימוד משתתפים כמה עשרות עיוורים ואנשים עם מוגבלויות.

נוסע עיוור בנסיעת ניסוי (צילום: דן פורגס)

נסיעות הלימוד נועדו לאפשר לבעלי מוגבלויות להכיר טוב יותר את הרכבת הקלה וסביבתה ולהקנות להם הרגלי התנהגות זהירה ובטוחה בסביבת הרכבת. שר התחבורה ישראל כץ:"השינוי במערך התחבורה בירושלים משפיע בצורה משמעותית על ציבור הנכים והמוגבלים ולכן אנו מיחסים חשיבות מיוחדת להדרכות אלה " הוסיף כץ.

הנכים ובעלי מוגבלויות מיוחדות לומדים גם על הסימנים המיוחדים המציינים כניסה או יציאה מקרונות הרכבת, כיצד לחצות את הכביש בבטחה בין רציפי הרכבת וכן על פסי האזהרה שהותקנו בכביש, המתריעים מפני הליכה לעבר מסילת הרכבת.

בנוסף לכך לומדים נוסעים עיוורים וכבדי ראיה על מיקומם של נקודות האחיזה ברכבת, לחצני פתיחה של הקרונות וכן על מיקומם שלטי מידע ויזואליים מיוחדים שהוצבו עבורם ועיגון נוסעים עם עגלות נכים.