התחרות על הכישרונות העולים של עולם הישיבות, לקראת סגירת ההרשמה לשנת הלימודים בישיבות הגדולות, הגיעה בשבועות האחרונים לשיא. במוקד שלה נמצא צעיר תושב העיר שקיבל מישיבות מובילות הצעות בגובה של אלפי דולרים אם רק יסכים ללמוד בהן.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לדברי אחד הרשמים הבכירים בתחום, הישיבות מתחלקות לשני סוגים. "מצד אחד יש ישיבות שאין להן הרבה בחורים ומשלמות סכומים קטנים מאוד עבור גיוס בחורים. מצד שני ישנן הישיבות המובילות, שלא משלמות שקל עבור בחורים אולם ב'שפיצים' של עולם הישיבות הן מוכנות להשקיע הרבה מאוד, רק שיגיעו אליהן, כי זה משליך על כל המוניטין של הישיבה ועל הרצון של תלמידים אחרים ללמוד בה".

בשבועות האחרונים הוכח כי הישיבות מוכנות להשקיע הרבה מאוד כסף בעניין. רשם אחר, שעובד הרבה בגיוס בחורי ישיבה, מספר שהתחרות על המקום שבו ילמד העילוי התורן, שאמור לעלות לישיבה גדולה, מזכיר את התחרות בין מועדוני כדורגל אחרי שחקנים מובילים. "כולם מפעילים ציידי כישרונות. הסכומים שראשי הישיבות המובילות הסכימו לשים עליו הגיעו לאלפי דולרים", מספר הרשם. "הבחור, שמתגורר בשכונת סנהדריה, בחר דווקא בישיבה בבני ברק ובשנה הבאה יתחיל ללמוד בה".

כעת, מספרים הרשמים, מונחת על כתפי הצעיר אחריות גדולה להרמת התדמית של הישיבה. עליו להראות דוגמה אישית לשאר התלמידים ולרכוש ידע תורני שיוכיח לכולם שהוא והישיבה שלו נמצאים דרגה אחת מעל כולם.