השוטרים התחבאו מאחורי הדלת – המפגינים נבהלו. לילה לא שקט עבר השבוע על פעילי מאהל המחאה הירושלמי שיצאו לעוד פעילות לילית.

הצטרפו ל"ידיעות ירושלים" בפייסבוק


ביום שני בחצות הגיעה קבוצה של כעשרים פעילי המאהל הירושלמי לרחוב שמאי, בו שוכנים משרדי מינהל מקרקעי ישראל. כמה שעות קודם לכן הם אספו בעזרת טנדר כמות גדולה של פסולת בניה, שבעזרתה קיוו לחסום את הכניסה למשרדים ולהכין "הפתעה" לעובדי המינהל בבוקר שלמחרת כמחאה על מדיניות המנהל בנושא הדיור הציבורי. אלא שמה שקרה היה בדיוק ההפך – הפעילים הם אלה שהופתעו על ידי המשטרה.

הטנדר העמוס בפסולת הגיע לרחוב, התמקם מול דלת הכניסה למשרדים והפעילים החלו להוריד ממנו אבנים גדולות ולהניחן על יד הדלת. כעבור שניות בודדות הגיעו כשלושה שוטרים שמנעו את המשך הפעולה והורו לרכב לעזוב את המקום.

המפגינים החליטו שלא לוותר ולנסות שוב, לא לפני שביימו בפני השוטרים וויתור פיקטיבי ועזיבה מדומה של המקום. בפועל, עשרות המפגינים התחבאו ברחוב מקביל וחיכו מספר דקות במטרה לחזור ולבצע את הפעולה מחדש.

ואכן, כשהיו בטוחים שהשוטרים עזבו החלו המפגינים בניסיון השני, אך לא תיארו לעצמם שהשוטרים לא הלכו הביתה אלא הסתתרו מאחורי הדלת. כשזו נפתחה יצאו מאחוריה השוטרים בחיוך ואמרו למפגינים: "יאללה, ניסיתם, לא הצלחתם, הביתה". המפגינים שהיו מעט המומים, התאוששו במהרה, חייכו גם הם ופינו את האבנים בחזרה לרכב.

כך או כך מבטיחים הפעילים הירושלמים, שזו בהחלט לא הפעולה האחרונה.