לקראת פתיחת שנת הלימודים מפרסמת עמותת "עיר עמים" דוח קשה על מצב החינוך במזרח ירושלים. מסתבר שלמרות ההבטחות, לא הרבה השתנה. עיריית ירושלים מיהרה מנגד לפרסם הודעה לעיתונות לפיה לברקת יש תוכנית לשינוי המצב.

עוד על החינוך במזרח העיר:

הפלסטינים בונים בתי ספר בירושלים
עתירה: תנו יותר כסף לתלמידים הערבים

הצטרפו ל"ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לפי הנתונים שמפרסמת העמותה: במערכת החינוך הערבית בירושלים לומדים 88,000 תלמידים , מגן חובה ועד כיתה י"ב, מתוכם כ-42,000 בחינוך הרשמי (57 בתי ספר), 26,000 במוכר שאינו רשמי (53 בתי ספר), 26,000 במוכר שאינו רשמי (53 בתי ספר) ועוד 20,000 באחר (35 פרטיים, 32 ווקף, 8 אונר"א). כ-4,300 תלמידים אינם רשומים באף מוסד חינוכי.

בארגון טוענים כי למרות שבתקופה האחרונה נרשמו תוכניות לתכנון כיתות ואף הסתיימה בנייתם של כמה עשרות כיתות – מדובר לפי שעה בהתקדמות מינורית בלבד.

לא ברור האם לפרסום הדוח יש קשר לפרסום שנעשה מיד על ידי עיריית ירושלים ולפיו מתוכננת מהפכה של ממש בכל הקשור לחינוך במזרח ירושלים.

בהודעה נכתב כי: "ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הכריז על מהפכה בתחום החינוך במזרח העיר. לאחר 40 שנות הזנחה של הממשלה והעירייה, החלה העירייה באופן חסר תקדים בצמצום הפערים, בצעד המוגדר בעירייה כמהפכה של ממש. השלמת תוכניתו של ברקת תביא לשינוי מהותי במצב החינוך במזרח העיר לראשונה מזה 40 שנה".