כשדניאל וידלנסקי, סטודנט ירושלמי, יצא בתחילת השנה למלא את חובתו למדינה ולצה"ל הוא לא תיאר לעצמו שהתשלום שיקבל עבור ימי המילואים ישמש סיבה לשלילת הטבות שלהן הוא זכאי.

עוד סיפורים על מדים:

אחרי שמונה ימים בצבא הוכר כנכה צה"ל
הקצין המצטיין אכל עוגיית חשיש בטעות, ואכל אותה
הצטרפו ל"ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לאחרונה, לאחר שאחד משותפיו לדירה החליט לעזוב, ניגש וידלנסקי לעירייה כדי להסדיר את תשלומי הארנונה לקראת השנה הבאה. אז הוא גילה לתדהמתו כי ההנחה שקיבל נשללה ממנו. וידלנסקי סבר בתחילה כי מדובר בטעות, אך לאחר בירור קצר מול פקידי העירייה נתחוור לו לטענתו שבכיכר ספרא החשיבו את התשלום שקיבל עבור שירות המילואים כחלק ממשכורתו, דבר שהביא לביטול ההנחה שלה היה זכאי עד אז.

וידלנסקי ניסה לשכנע את פקידי העירייה כי הכסף שקיבל לא היה מותרות או עבודה צדדית, אלא תשלום שקיבל מהמדינה כגמול על שירותו. "אני לא משרת במילואים בשביל הכסף וזו ממש לא משכורת עבורי ולא אמצעי להגדיל את הכנסתי", אמר השבוע. "תמוה בעיניי שהעירייה, שכביכול מנסה לעודד צעירים להגיע לעיר וללמוד בה, מתייחסת ככה לאדם שיצא לשירות מילואים. זה אבסורד שזועק לשמיים".

במכתב שכתב לעירייה ביקש וידלנסקי לשנות את ההחלטה או לחלופין לקבל את נימוקיה. משכל פניותיו לא הועילו הוא ביקש את עזרתה של עמותת 'אם תרצו', שהעבירה אף היא שאלה בשמו לעירייה וביקשה לברר אם שלילת זכויותיו כסטודנט היא חלק ממדיניות כוללת של העירייה. עד כה לא קיבלו בעמותה מענה מספק, לטענתם.

העירייה: "עיריית ירושלים, כשאר הרשויות המקומיות בישראל, מעניקה הנחות בארנונה בהתאם לתקנות משרד הפנים שקובעות כי יש לכלול תגמולי מילואים כחלק מההכנסה, בניגוד לקצבאות ילדים, נכות, זקנה ושארים שאינן נחשבות הכנסה. במקרה המדובר הכנסתו של וידלנסקי חורגת באורח ניכר מטבלת ההכנסה המזכה בהנחה על פי הנחיות משרד הפנים, ועל כן נאלצה העירייה לדחות את הבקשה".