ביום שני שעבר הגיע למרפאת צער בעלי חיים ירושלים אדם ובידיו חתול שנראה פצוע ומדמם. האיש סיפר כי הוא מאכיל חתולי רחוב בגינת ביתו, וכי זה אחד מהחתולים שהוא מאכיל עוד מאז שהיה גור קטן. הוא אמר כי מצא אותו במצב הזה ומיהר להביא אותו מרפאה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

כיוון שמדובר בחתול שאינו רגיל לחברת אנשים, ומכיוון שהוא היה פצוע ומבוהל, נדרשו הווטרינרים לטשטשו לפני הבדיקה. כשבדקו אותו גילו כי מצבו קשה - רגליו לא דיממו כתוצאה מפצעים שטחיים בלבד, אלא כתוצאה מכך שכל העור שם נתלש ומה שנשאר נרקב, והאזור כולו היה נפוח ומדמם.הערכת הווטרינרים הייתה כי החתול כנראה נתפס בגדר תיל, שחוטיה התלפפו סביב רגליו ומנעו זרימה של דם לאיזור. עוד העריכו כי לפי מצב הריקבון והפצעים, כנראה שהחתול האומלל היה תקוע במצב הזה מספר ימים, בטרם הצליח לשחרר עצמו מהתסבוכת, תוך שהוא פשוט קורע את העור שנתפס בחוטי התיל.

החתול החל בקבלת טיפול שכלל הליך ניתוחי בו מסירים את הרקמות הפגועות, כדי לעודד צמיחה של רקמות חדשות ובריאות. תהליך הצמיחה המחודשת אורך חודש וחצי עד חודשיים. בזמן הזה של החלמת הרקמות הפגועות, עובר החתול טשטוש מידי יום על מנת שיוכלו לשטוף את פצעיו, לחטא את המקום ולתת לו אנטיביוטיקה. לכשיתחיל האיזור להחלים, יוכלו גם לחבוש את הרגליים ולתת לעור להתחדש. אז יעבור החתול גם סירוס, ויוכל לחזור בחזרה לפינת ההאכלה שבגינה ממנה הגיע.

בצער בעלי חיים ירושלים עושים כל שביכולתם לאפשר לחתול לקבל את הטיפול הנדרש לו. מכיוון שמדובר בטיפול אינטנסיבי יומיומי, הכולל אישפוז ממושך, תגיע עלותו לסכומים גבוהים. אמנם האדם שהביא את החתול למרפאה נשא בחלק מההוצאות הראשוניות, אך הדרך להחלמה עוד ארוכה, וצוות העמותה מקווה שיוכל לגייס את הסכום הדרוש כדי להשיב לחתול את רגליו.