נצחון לבית הפתוח. עיריית ירושלים חוייבה להעניק לאנשי הקהילה ההומו-לסבית בעיר את התמיכות אותם ביקשו כבר לפני כחצי שנה, בקשה שנדחתה על ידי העירייה זאת בניגוד לפסיקת בג"צ.

ידיעות נוספות על הבית הפתוח:
התפילה שהצילה את הקהילה
כך צפצפה העירייה על ההומואים והלסביות
בואו ו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בית המשפט לעניינים מקומיים קיבל את העתירה שהגיש המרכז הרפורמי לדת ומדינה באמצעות עו"ד אורלי לחובסקי -ארז, בשמו של הבית הפתוח כנגד סרוב העירייה להעניק לו תמיכות עבור שכר דירה, תשלומי ארנונה ותקציב שיפוצים כפי שניתן לשאר המינהלים הקהילתיים בעיר. העירייה הסתפקה בהעברת סכום של 36 אלף שקלים בלבד לאנשי הבית הפתוח במקום סכום של 192 אלף שקלים על פי תחשיבי הבית.

השופט יגאל מרזל קיבל את הטענה העקרונית כי בשלילת סוגי התמיכה האמורים מהבית הפתוח פעלה העירייה בניגוד לחוק והורה לעירייה לשקול מחדש את בקשת התמיכה שהוגשה לשנת 2011, הפעם מתוך יחס שיוויוני לבית הפתוח. כמו כן חוייבה העירייה לשאת בשכר טירחת עורכי דין והוצאות משפט בסך 15,000 שקלים לא כולל ריבית והצמדה.

דוברת הבית הפתוח סיוון נאטור אמרה כי מדובר בנצחון ואמירה חשובה בעד השוואת זכויותיהם של כלל תושבי ירושלים "פסק הדין קובע במפורש כי משמעות החלטת העירייה לשלול מהבית הפתוח תמיכה היא בבחינת התעלמות מוחלטת מפסק הדין שנתן בג"צ בשנה שעברה בו חייב את העירייה לנהוג בבית הפתוח כמרכז קהילתי שווה לכל מינהל קהילתי שכונתי אחר בעיר".