מרדף בעקבות נהגי מוניות: רשות המיסים ערכה השבוע מבצע מעקב אחרי נהגי מוניות בבירה. במהלך הבדיקה עוקלו שלוש מוניות ונתפסו חמש מוניות נוספות בגין חובות למע"מ ולמס הכנסה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

לאחרונה ערכה רשות המיסים מספר מבצעים בחנויות ובעסקים בעיר. ביום שני (שלשום) הגיע תורם של נהגי המוניות. עשרות מהם נבדקו במבצע שערך משרד מע"מ ירושלים, בשיתוף מע"מ רחובות ואשדוד, בענף המוניות. במהלך המבצע נחקרו 12 בעלי מוניות ונהגים ונפתחו שבעה תיקי חקירה.

המבצע יצא לפועל לאחר שבחקירות שנערכו לאחרונה בענף המוניות על ידי גורמי האכיפה של רשות המסים בירושלים, נתגלתה תופעה בה חברות ותחנות מוניות משכירים מוניות לנהגים בשיטת ה"פיקס". על פי שיטה זו הנהג משלם דמי שכירות שבועיים או חודשיים ובתמורה מקבל תלוש שכר, כאשר הפדיון מהסעות נוסעים נותר כהכנסה אצל הנהג.

על פי החשד, דמי השכירות שמשלמים הנהגים לבעלי המוניות אינם מדווחים למע"מ. בנוסף עלה חשד כי הפדיון שנרשם במונה המונית, אינו מדווח למע"מ על ידי הנהג או בעל המוניות. יתרה מכך, הנהג ששוכר את המונית אף אינו רשום במע"מ. חשד נוסף שעלה הוא כי תלוש השכר שמקבל הנהג הינו על שכר מינימום ופיקטיבי.

במסגרת המבצע) נבדקו כ-50 מוניות הרשומות בשש תחנות אשר על פי החשד, בבעלותן מוניות שמושכרות לנהגים באותה השיטה. חמשת המוניות שנתפסו נחשדו שהפדיון הרשום במונה אינו מדווח למע"מ ובשלושת המוניות שעוקלו נמצא כי לבעליהן חובות לרשות המסים.