אישה בשנות העשרים לחייה נעצרה השבוע בחשד שמהלה נוזל של חומר ניקוי בבקבוק החלב של בתה הקטנה כדי להרעיל אותה. הפעוטה בת השלוש וחצי לא נפגעה לבסוף, לאחר שאישה המתגוררת עם החשודה הזעיקה את המשטרה.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

על פי החשד, בסוף השבוע שעבר החליטה האם, מסיבה שאינה ברורה, להרעיל את בתה ומהלה את החומר בבקבוק חלב שהכינה עבורה. אישה המשכנת בביתה את החשודה ובתה הבחינה במעשה ומנעה מהילדה לשתות מהבקבוק. במקביל היא הבהילה את המשטרה למקום וזו עיכבה את האם לחקירה.

החשודה טענה בפני השוטרים שמדובר בעלילה שנבעה מסכסוך בינה לבין המתלוננת. בדיון להארכת מעצרה בבית משפט השלום הודה נציג המשטרה כי הילדה לא שתתה מהבקבוק המורעל, אך הצהיר כי בידיו ראיות לפגיעות פיזיות ואחרות של האם בילדה בהזדמנויות אחרות וכי יש יסוד סביר להניח כי התלונה נגדה מהימנה.

עורך דינה של החשודה חזר על גרסת מרשתו כי אין אמת בדברים ולבסוף החליט בית המשפט לקבל את טענתה ושחרר אותה ממעצר, תוך ציון העובדה כי בהחלט ייתכן שהמתלוננת הכעוסה העלילה עליה. עם זאת בית המשפט הרחיק את האם מהילדה והטיל עליה הגבלות שונות. במשטרה ממשיכים לחקור את המקרה ובימים הקרובים יבוצע תשאול לכלל המעורבים.