'אצטדיון הטוטו' בירושלים. מכירים? זה כמעט היה שמו החדש של מגרש הכדורגל של בית"ר והפועל ירושלים, שידוע יותר בתור 'אצטדיון טדי'. הסמל של ירושלים כמעט ואיבד את הפרויקט המפורסם ביותר הקרוי על שמו לאור דרישת הגוף שמימן את ההרחבה. הפרויקט מתבצע כחלק מההכנות לקראת המכבייה שאותה תארח ירושלים ב-2013.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

המועצה להסדר ההימורים בספורט (הטוטו) שהעניקה 63 מיליון שקל לשיפוץ האצטדיון, דרשה מראש העירייה ניר ברקת להסב את שמו ל'אצטדיון הטוטו'. ברקת התנגד בתוקף וטען כי מדובר במקום ששמו השתרש בפי הירושלמים, עד כדי כך שגם אם שמו ישונה, ימשיכו לכנותו אצטדיון טדי. כמו כן טען ברקת בפני ראשי המועצה להימורים בספורט כי טדי הוא סמל ענק עבור הבירה, והסרתו משם האצטדיון לא תתקבל על ידי תושבי העיר.הצדדים הגיעו למעין פשרה לפיה יוצבו שלטים של המועצה להסדר ההימורים בספורט בתוך האצטדיון, ובהם יסופר על תרומתה להרחבתו.

העבודות להרחבת אצטדיון טדי החלו רשמית בשבוע שעבר למרות שהכוונה המקורית הייתה לעלות לשטח כבר בספטמבר. על פי ההערכות העירייה, הן צפויות להסתיים בעוד כשנה וחצי, לפני מועד פתיחת המכבייה.

המטרה היא להעלות את מספר הצופים במקום ל-31 אלף איש, כאשר במקביל מתבצעת הגבהה של הדשא כדי לשפר את זוויות הצפייה במשחקים. מיזם זה אמור להסתיים בעוד מספר שבועות, אז תחזור בית"ר לשחק במגרשה הביתי.