כמה שכונות חרדיות בירושלים יכולות להתגאות בפארק מטופח, פנטהאוזים יוקרתיים, מקווה מפואר ובית כנסת ענק, כל זה מתובל במילה האחרונה של הטכנולוגיה? אולי אחת: 'מנחת יצחק', שנחשבת לרמת אביב ג' החרדית.

ידיעות נוספות על נדל"ן והמגזר החרדי:
הסיירת החרדית שמחפשת דירות למגזר
איפה דורשים החרדים לבנות להם שכונה שלמה?
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

שיטוט בין רחובות השכונה מגלה את מה שהעין לא תמיד רואה במבט ראשון: רכישות ללא הגבלה במכולת, רכבי יוקרה בחניה ומקוואות מטופחים.ואיך הכל התחיל: עם קבלן לא אמיד במיוחד ששבר את הראש כיצד להקנות לפרויקט החדש שלו ניצוצות של יוקרה. הוא ידע שהעשירים האמיתיים נמצאים בארה"ב. המריא לשם, עבר בין עשירי הקהילה היהודית בניסיון לשכנע אותם לרכוש דירה ב'מנחת יצחק'. לאחר שהראשון השתכנע המלאכה נעשתה קלה יותר, ולבסוף הדירות נמכרו לבעלי ממון מעבר לים.

בשכונה למעלה מ-500 יחידות דיור, חלקן נבנות גם היום, ולמרות שהמבנים צמודים אחד לשני, הרי שלרשות הדירות עומד פארק מטופח של מספר דונמים. שטחי הדירות מרווחים במיוחד, כך, דירת חמישה חדרים משתרעת על שטח של 160 מ"ר. מחירה, אגב, הוא למעלה ממיליון דולר.

אם תבקשו לשכור יחידה תשלמו סכום שנע בין 1,500 דולר לחודש לדירות קטנות עד 2,500 דולר ליחידות גדולות יותר.

עצי דקל במרפסת
כיאה לפרויקט יוקרתי לא חסרים בו גם 'שיגעונות' של הלקוחות. אחד מהם, לדוגמא, הרים בעזרת מנוף עצי דקל מוכנים היישר למרפסת הפנטהאוז שלו, וכן ניתן לראות עצים הגודל טבעי בקצה בית המגורים.

לדברי היזם החרדי, נחמן סבג, השכונה מתחלקת לשניים: כחצי ממנה נחשב ליותר יוקרתי בגלל הנוף הנשקף מהדירות, ובחלק האחר דירות בעלות פחותה בגלל היעדר הנוף.מרבית הבית מעוצבים בסגנון אריסטוקרטי עם קישוטים ונברשות. בחלק מהדירות הריצוף עשוי שיש מהודר ווילונות משי מעטרים את הקירות, כך שהעיצוב מזכיר יותר תחושה של ארמון. הפרויקט כולו מצויד בחניונים תת-קרקעיים, בהם תמצאו בעיקר רכבי יוקרה.

כמו כל פרויקט יוקרתי ש'מכבד' את עצמו, גם כאן תמצאו דירות רפאים, כאלו שבעליהן שוהים רוב ימות השנה ובאים לבקר בנכס בתקופות החגים. האוכלוסייה, מורכבת כ-75 מיהודים מארצות אירופה וארה"ב, ורק רבע הינם מקומיים.

לדברי אחד הדיירים בפרויקט, האוכלוסייה מתחלקת לכמה פלחים. חלק ממנה הינם דיירים מבוגרים שכבר עשו את הונם והחליטו לבוא לישראל כדי ללמוד תורה ולשהות בה עד סוף ימיהם. חלק נוסף משתייך לגילאי 30 ומטה. במקרה זה מדובר בזוגות צעירים מחו"ל שהוריהם ממנים עבורם את המגורים והשהייה בארץ. המטרה: שילמדו תורה בארץ הקודש.