אופנת הפאות במגזר החרדי מעולם לא היתה פופולרית יותר ומושפעת יותר מטרנדים הוליוודיים ומתוכניות ריאליטי. בשקט בשקט מתחילות נשים חרדיות לבקש לעצמן פאות עם תסרוקות המבוססות על שיערן של כוכבות טלוויזיה וקולנוע.

ידיעות נוספות על פאות:
מי החליט להשכיר פאות על בסיס חודשי?
הפאה שהחליטה להיעלם ברוח
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

בשיחה עם "ידיעות ירושלים" ו-mynet חושפת מירי גולדנסון, בעלת סלון פאות, את רשימת הכוכבות הפופולריות ביותר. בראש הרשימה עומדות אנג'לינה ג'ולי, ויקטוריה בקהאם, ריהאנה, ביונסה, ג'ניפר לופז וכוכבות הסידרה 'עקרות בית נואשות'. גם שתי ישראליות מככבות ברשימה: אלין לוי ושפרה קורנפלד מהאח הגדול."יש לי בסלון מגזין עם תמונות של שחקניות וסלבריטאיות מהוליווד, והנשים בוחרות מתוכן את התסרוקת האהובה עליהן. יש גם כאלה שמתחברות לדמויות שונות ומבקשות פאה בתסרוקת דומה. כוכבות 'עקרות בית נואשות' פופולריות בחלקים היותר מודרניים של המגזר. לא מזמן הגיעה מישהי שביקשה תסרוקת כמו של כוכבת הסדרה 'ניקיטה', כך שהייתי צריכה לראות את הסידרה במיוחד".

נוסף על כך מחזיקה גולדנסון בקטלוג מיוחד לחרדים אמריקאים. בניגוד לקטלוג הרגיל, שמתמקד בתמונות של סלבריטאיות, האמריקאי מציג נשים שאינן יהודיות מדגמנות את הפאות כדי לדמות ללקוחות איך ייראו הפאות על ראשן."עשינו את זה כדי להיות כמה שיותר קרובים למציאות", אומרת אישה שעובדת בתחום. "הדוגמניות בקטלוג לבושות בצניעות, ללא מחשוף ועם כפתורים סגורים עד למעלה".

לדברי גולדנסון, הביקוש הרב לא מעיד בהכרח שכל הנשים החרדיות צופות בטלוויזיה. "מגיעות אלי נשים חסידיות שלא יודעות מי זאת אלין אבל מבקשות תספורת 'אלין' כי השם כבר נהיה נפוץ בציבור. בעבר גם התסרוקת של שפרה היתה פופולרית מאוד, ועד היום יש נשים שמבקשות אותה". נשים חרדיות מודרניות יותר, ממשפחות שמחזיקות טלוויזיה בביתן, מבקשות דרך קבע פאות שתואמות לאופנה העכשווית ביותר. "זה מגיע לרמה של בקשות לתסרוקות כמו של אווה לונגוריה (שחקנית ב'עקרות בית נואשות'; א"ג) ואפילו כמו נועה תשבי", אומרת גולדנסון. "האופנה נקבעת בהתאם למה שהולך בחו"ל. ריהאנה, לדוגמה, התחילה עכשיו ללכת עם שיער מתולתל ואני מאמינה שעוד מעט זה יחלחל גם לכאן".

גם ברשת חנויות הפאות 'גלית איטליה' מכירים את הדרישות הללו. עם זאת, מנהלת השיווק של הרשת, אירית בן־משה, טוענת שההשפעות מגיעות רק מישראל. "המגזר לא מושפע מסלבריטאיות. נשים יתביישו לבקש לעצמן תסרוקת כמו של כוכבות מחו"ל".

בתוך כך, מתברר כי מחירי השיער הטבעי מרקיעים בתקופה האחרונה שחקים וכי המדינה המובילה באיכות השיער היא ברזיל. הפאניות החרדיות מספרות כי קילו של שיער ברזילאי נמכר ב־2,200 דולר, בעוד שעלות קילו שיער מרוסיה או מספרד מסתכמת רק באלף דולר.