הרעש התקשורתי סביב שחרורו של גלעד שליט מהשבי כבר כמעט גווע, אך הוויכוח סביב המחיר הולך ומתלהט. יוזמה חדשה קוראת לחיילים לחתום על הצהרה שלא לשחרר תמורתם מחבלים במקרה שייפלו בשבי. בימים האחרונים הציבו פעילים של תנועת 'רעננים - צעירי הציונות הדתית', שעומדת מאחורי היוזמה, דוכנים בעיר ובארץ והחתימו חיילים רבים.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

את היוזמה מובילה 'רעננים' בעקבות עסקת שליט, והיא מזמינה חיילים למלא את פרטיהם האישיים ולחתום על כרטיס המכונה 'כרטיס חוסן', שבו נכתב: "אני מבקש שלא להשתחרר תמורת מחבלים אשר גרמו לפגיעה באזרחי לישראל".
זו הפעם הראשונה שבה חיילים בסדיר ובמילואים קוראים לממשלה שלא לבצע עסקאות תמורתם ואף מסתובבים עם כרטיס המעיד כי זו עמדתם.יוני שטבון, יו"ר התנועה ורב סרן במילואים, אמר השבוע כי מאות חיילים חתמו על הכרטיס בשבוע הפעילות הראשון וכי אלו מוכיחים כי הציבור מתנגד לשחרור מחבלים. "קמפיינים מדומים המובלים על ידי גורמים שונים משדרים פעם אחר פעם חולשה, כאשר המציאות שונה לחלוטין", אמר שטבון השבוע. "כתנועת שטח צעירה בחרנו לקחת אחריות על 'שיכרון החושים' שמתקיים סביב שחרור מחבלים רוצחים".

השבוע קיבלו שטבון ו'רעננים' חיזוק מצד הרב הצבאי הראשי לשעבר תא"ל אבי רונצקי, שחתם על הכרטיס. רונצקי, לוחם ביחידה מובחרת בעברו, הסביר: "שחרור מחבלים מסכן את ביטחונם של אזרחי המדינה. כוח ההרתעה של צה"ל נפגע מאוד מעסקאות כאלה. לעמדה שאני מבטא שותפים רבים במערכת הצבאית ובחברה הישראלית, אך לצערי הרב לא כולם מוכנים לומר זאת בתקשורת", אמר.

בימים הקרובים צפויה התנועה להרחיב את הפעילות למוקדים נוספים, ובהם תחנות הסעה ומוקדי ריכוז חיילים. בנוסף, ראשי התנועה מתכננים להקים מערכת שבאמצעותה יוכלו החיילים לחתום על הבקשה שלא לשחררם דרך פייסבוק ורשתות חברתיות נוספות. כמו כן הם פועלים לצירוף ארגונים נוספים ליוזמה.