החוק בישראל קובע כי מותר להעלות חיות מחמד לנסיעה בתחבורה ציבורית, אבל נראה שברכבת הקלה לא שמעו על תקנה זו. נוסעים שביקשו לעלות עם כלבם לרכבת מספרים כי בכל פעם נתקלו בתגובות שונות. בנוסף, על המסכים בתחנות הרכבת היה אפשר להבחין השבוע בהודעה חריגה, בזו הלשון: "אין כניסה לכלבים ללא תיאום מראש".

לכל הידיעות על הרכבת הקלה
בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

"עליתי עם הכלבה שלי לרכבת", משחזר אחד הנוסעים. "המאבטח נבהל ואמר לי: 'אסור לעלות עם כלבים!' מיד עניתי שיש לה מחסום פה ולאוטובוסים ורכבות מותר להעלות כלבים. המאבטח ויתר. בדרך חזרה מאבטח אחר גילה את הכלבה ורצה שארד איתה מיד. מובן שגם הוא ויתר ברגע שראה שיש לה מחסום פה".תושבת אחרת עברה חוויה פחות נעימה. "הורידו אותי מהרכבת בטענה שאין לעלות עם כלבים", היא אומרת. היו גם מי שבדקו את העניין מול חברת סיטיפס, אך עדיין נותרו ללא תשובה. "רציתי לקחת את הכלבה שלי איתי על הרכבת, אז התקשרתי לשירות הלקוחות ושאלתי אם מותר להעלות כלבים", מספרת נוסעת אחרת. "המוקדנית שאלה את כל מי שהיה איתה בחדר אם מותר אבל אף אחד לא ידע. לבסוף אמרו לי, 'אם זה כלב קטן אז מותר'".

ראוי לציין כי באוטובוסים וברכבת ישראל נוסע רשאי לעלות עם כלב, בתנאי שהוא קשור ברצועה ומצויד במחסום פה. באוטובוסים בעלי הכלב אף נדרשים לרכוש כרטיס נוסף, שעלותו משתנה בהתאם לסוג הנסיעה. אם הכלב קטן ויכול להינשא על ברכיו של הנוסע, הוא פטור מתשלום. ברוב מדינות אירופה נהוג לאפשר לנוסעים לעלות לתחבורה ציבורית עם כלב ללא תשלום נוסף.

גורם בחברת סיטיפס אמר השבוע כי "המדינה עדיין לא חוקקה תקנות ספציפיות לגבי הרכבת הקלה".

משרד התחבורה: "ניתן להעלות כלבים לרכבת הקלה ובתנאי שיש מחסום על פי הכלב והוא קשור ברצועה המוחזקת על ידי בעליו. הכלב חייב בתשלום כרטיס נסיעה".