כעת מתברר: מנהיג הזרם הליטאי הרב יוסף שלום אלישיב, עבר אירוע לא נעים לפני מספר שבועות, כשר נתקע במעלית זמן רב. בשבוע שעבר הוא נפגש עם הכבאים שחילצו אותו והודה להם על עבודתם ועל העזרה שהושיטו לו.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

מדי חג סוכות נוהג הרב להגיע לכותל המערבי כדי לקיים שם את מצוות ארבעת המינים. השנה, בשל העומס הגדול ברחבת התפילה, הוא הובל למקום דרך גג הישיבה היוקרתית 'אש התורה', הממוקמת מעל הכותל.להפתעת הרב ואנשיו, המעלית שמובילה מהישיבה אל הכותל נתקעה בדיוק כשהם נסעו בה. מקורביו של הרב מיהרו להזמין למקום כבאים כדי שלא לקחת סיכון מיותר בכל הנוגע לבריאותו של אלישיב, שכבר חצה מזמן את גיל מאה. צוות של שירותי הכבאות הגיע למקום עד מהרה וחילץ את הרב ופמלייתו.

למפגש שהתקיים בביתו של הרב הגיעו בכירי מכבי האש בעיר יחד עם מתנדבים חרדים. לדברי יוני יוסף, אחד המתנדבים, הרב ביקש מהם לשיר מעט והודה להם במילים קצרות על החילוץ. "בסיום המפגש ניגשו הכבאים לרב וביקשו ממנו ברכות בענייניהם האישיים", הוא הוסיף. "זאת היתה שיחת היום בתחנה וכולם רצו להגיע למפגש המדובר, אולם הבית היה קטן מלהכיל את כולם".

לדברי דובר הכיבוי בירושלים, אסף אברס, הביקור בבית הרב אלישיב נערך במסגרת סבב פגישות עם רבני המגזר החרדי במטרה להעלות את נושא הזהירות והבטיחות, בין השאר בכל הנוגע להדלקת נרות שבת וחנוכה.